| MNP a întrebat:

Am un telefon chinezes ce imita un note 4 si de la un timp nu mai vrea sa pornesca. Ramane blocat la logoul cu firma chinezeasaca care la facut.
Ps:Nu intra nici in recovery si nici in download mode isr pc mi-l respinge.

1 răspuns:
| johnnny123 a răspuns:

Din pacate asta este riscul pe care ti-l asumi atunci cand cumperi o replica.
Nu poti sa stii daca va functiona o ora, o saptamana sau un an. Se poate strica orice, oricand.

Nu se ofera garantie, nu se ofera suport, nu exista control al calitatii, ai niste componente ieftine care nu pot duce softul

Ai platit o fractiune din pretul originalului, primesti o (si mai mica) fractiune din performante.