| Mintoiu_Valentina_1993 a întrebat:

am un telefon Samsung dar acum jumatate de ora l-am scapat in apa, l-am scos foarte repede si nu a apucat sa se ude bateria, dupa ce l-am sters bine cu uun prosop l-am deschis si a mers dar dupa 5 minute a inceput sa se faca ecranul alb si acum nu se mai vede nimica.Ati putea sa imi spuneti repede ce as pute sa ii fac dau funda! ajutati-ma repede va rog!

Răspuns Câştigător
| ombladon a răspuns:

Dupa ce l-ai scapat in apa, trebuia sa-i scoti bateria si sa-l lasi la uscat, nu trebuia sa-l deschizi...

| Mintoiu_Valentina_1993 explică (pentru ombladon):

Pai prima data am scos bateria si am sters-o dar nu a apucat sa se ude foarte tare (aproape deloc) dar mi se vede pe tot ecranul alb ce sa ii fac fara sa il duc la reparat?

| darrio2007 a răspuns (pentru Mintoiu_Valentina_1993):

Scoate bateria si pune-l 2-3 zile intr-o punga cu boabe de orez.Boabele de orez absorb umezeala.Dar daca s-a stricat ceva iti recomand un service.

| Mintoiu_Valentina_1993 explică (pentru darrio2007):

Si daca il pun in orez o sa mi se vada iarasi pe ecran, cum se vedea inainte?

| ombladon a răspuns (pentru Mintoiu_Valentina_1993):

Nu,treaba asta trebuia sa o faci imediat dupa ce l-ai scapat in apa, daca l-ai deschis, nu prea mai ai ce face cu el.

| darrio2007 a răspuns (pentru Mintoiu_Valentina_1993):

Daca nu s-a defectat pana sa scoti bateria, da.Dar posibil sa fie prea tarziu acum.

6 răspunsuri:
| njohn a răspuns:

Trebuia sa il lasi sa se usuce bine, asa ca acum nu ai ce sa ii mai faci, decat sa te duci cu el la un service