| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa imi iau un telefon nou...dar nu stiu cam ce telefon vreau, si speram ca ma puteti ajuta voi cu sugestii thinking Dar vreau:

-sa fie cu touchscreen
-sa aiba colturile patratoase
-sa aiba camera frontala
-sa aiba wifi
-sa aiba bluetooth
-sa fie alb/negru

am un buget de vreo 500-600 lei thinking am strans 1000 de lei,dar fratele meu isi doreste mult un telefon si as vrea sa ii iau si lui unul,deci trebuie sa fie un telefon mai ieftin... daca nu ii iau si lui, dupa o sa ma simt vinovata

Răspuns Câştigător
| notsurewhoiam a răspuns:

La asa un buget la liber ar merge un Samsung galaxy s mini sau huawri u8510 care sa fie cat de cat ok.Parerea mea e sa iei unul mai bun gen Sony xperia de la E-L sau galaxy s2 dar la mana a 2a de pe tocmai sau mercador si macar se merita.

| anonim_4396 explică (pentru notsurewhoiam):

Am un Huawei u8510 si il am de 2 ani...dar are display-ul spart, se stinge fara motiv si are multe probleme(nici nu ma mir, la cate lovituri a incasat laughing) dar nu are colturile patratoase, eu vreau unul care era colturile ca Huawei ascend p6 thinking dar acela 1500 de lei, ca mi l-as lua pe acela happy mersi oricum

10 răspunsuri:
| SasNetRomania a răspuns:

Cand vrei sa faci achiztia?
la ce vei folosi acel telefon?
vrei un telefon subtire?
Contact:
Skype/Mess: sas.samp
Email: sasn3t@gmail.com

| paulpaul25 a răspuns:

Cea mai buna solutie, la un buget mediu spre mic e sa cauti pe site-uri gen " okazii.ro " un anumit model de telefon. De obicei in varful listei o sa gasesti utilizatori premium, care au o afacere pe site-ul respectiv, poti sa vezi ca au sute sau chiar mii de calificative pozitive adica de oameni multumiti. Nu merita sa iei telefonul din magazin din cauza ca are un pret supra evaluat, care da, este pretul pietei. Pe site-urile de genu vei vedea telefoane, noi noute, cu garantie, chiar sigilate la preturi cu 300-400 mai ieftine ca in magazin. Ceea ce la un buget de 500-600 lei conteaza. Un telefon bun, dar care forteaza un pic bugetul, este Samsung Galaxy S2. Este unul din cele mai reusite telefoane facute de Samsung vreodata cu exceptia lui Note. S-a bucurat de o popularitate foarte mare peste tot in lume. Are procesor dual-core, camera foto principala de 8 megapixeli si camera frontala de 2 megapixeli. Are wifi, bluetooth 3.0, il gasesti si pe negru si pe alb. Ar fi mai bine sa stabilesti bugetul de 700 de lei, vei gasi cele mai convenabile oferte. Iti urez spor la cautare si daca ai nevoie de ajutor, da-mi un mesaj privat.

| Paul_Radulescu_1990 a răspuns:

Nokia lumia 620,,, sau cel mai ieftin telefon cu 2 camere este alview a4all,, s2, si restul sunt scumpe

| sNex96 a răspuns:

Samsung Galaxy S2. Nu cred ca are camera frontala dar e foarte bun telefonul. Gasesti unul la mana a doua happy
Bafta!

| SergiuR a răspuns:

Ia-ti un Vodafone samart mini sa smart 3. Smart mini am si eu si este foarte bun.nu costa decat400 lei.

| andreypop900 a răspuns:

Samsung galaxy young s6310

| bobrici a răspuns:

Ia un HTC one ...intra pe un site online(exemplu eMAG)si iti alegi ...sunt destule laughing

| ovidiu94803 a răspuns:

Eu sunt multumit de Samsung cauta un Samsung happy

| TheKingOfHel a răspuns:

Pai poți săți cumperi un "LG Optimus L7" are toate caracteristicile pe care le-ai specificat tu