| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa stiu ce parere aveti despre Nokia Lumia 610 si Alcatel One Touch Idol. Care este mai bun dintre ele?(acord fundita celui mai bun raspuns happy )

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Alcatel One Touch Idol garantat e cel mai bun. Diferentele sunt enorme. Avataje Alcatel:sistem operare Android, procesor dual core, protectie ecran cu sticla speciala(nu necesita husa sau folie) si are 16 000 000 culori fata de 65 000 la Nokia. Carcasa e din aluminiu si e f subtire aproape la jumatate fata de Nokia.Bateria mult mai puternica.Singurul lucru mai special e ca bateria e fixa si nu poate fi scoasa din el decat eventual la nevoie doar in service autorizat.Dar nu schimbam des bateria ca oricum e scumpa la asa un telefon deci nu e o problema. Daca il vrei il poti cumpara la liber doar din sediile Orange sub numele Orange San Remo( e acelasi telefon doar are numele schimbat si are in plus unele aplicatii Orange deja instalate) Dar e si mai ieftin 200 euro cu tva inclus la liber si se decodeaza pe loc.Si eu o sa-mi cumpar unul cat de curand.Din cate am vazut sunt stocuri limitate ca e f nou.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Alcatel e o marca consacrata de telefoane.Produce centrale telefonice si telefoane fixe foarte bune.Carcasa telefonului Alcatel e din aluminiu cum am prezentat si nu multe se lauda cu asa materiale.Si Iphone -ul foloseste aluminiul deci e ceva premium.Nu conteaza numai marca ci si materialele folosite.Nokia face si telefoane foarte ieftine si nu cred ca sunt prea bune avand in vedere ca costa si 100 lei.

| ana654 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu dar Nokia e o firma buna

| anonim_4396 explică (pentru ana654):

Numai ca Nokia Lumia 610 e un model mai vechi.Tu decizi.

| Any_3777 a răspuns:

Deci pe o scara de 1-10 Nokia e 10 iar Alcatel e 2 maxim 3.Atat am avut de spus.Bafta sa faci alegerea cea mai buna pentru tinewinking