| Dayana12345 a întrebat:

Bună TPU, Astăzi a nins foarte mult, așa că am mers la o prietenă acasă unde ne-am bătut si aruncat pe jos prin zăpadă. Eu aveam telefonul in buzunar și s-a udat. După nu s-a mai deschis, cand am ajuns acasă mi-am scos telefonul și am încercat să-l pornesc, s-a deschis și după s-a închis la loc. Am mai făcut așa de cateva ori, pana cand mi-a apărut semnul de la Android și îmi zice că se instalează ceva, și să nu închid telefonul. Problema e că stă așa de aproape 2 ore și nu se întamplă nimic. O să-l duc la un specialist, dar înainte vreau să știu dacă pot face eu ceva.

10 răspunsuri:
| vangaelis a răspuns:

Pai desfa-i carcasa, scoate bateria si lasa-l la uscat...ei asta ar fi trebuit sa faci din prima, acum poate ai noroc. Dar nu stiai ca asa se procedeaza?

| mircea22b a răspuns:

Primul lucru cand se uda e sa scoti bateria. Presupun ca e tarziu acum, dar o sa stii data urmatoare.

| Dayana12345 explică:

S-a rezolvat, sa stii ca am scos bateria. Multumesc tuturor!

| BeatriceNagy a răspuns:

Stiu ca suna banal sau amuzant, dar incearca sa il usuci cu uscatorul de par. Inainte de asta sa nu uiti sa ii scoti bateria ( sa il "dezmembrezi" ) si apoi incearca sa il usti cu uscatorul de par si sa il tii la caldura. Stiu pe cineva care a incercat si i-a mers. Bafta.

| rafa1987 a răspuns:

Baga-l in orez si lasa-l 2 zile si incerca dupa aia orezu absoarbe apa, ff multi fac asa, numa sa nu se fi ars softu, bafta

| vangaelis a răspuns (pentru rafa1987):

Vai, Rafa, ne-ai luminat mintile...cum se arde software-ul? Argumenteaza-te! Hai Mr. Muscolo, lumineaza-ne!

| rafa1987 a răspuns (pentru vangaelis):

Scuze prietenas Vangaelis, am vrut sa zic placa de baza happy te-am luminat acuma? Mr Inteligent happy

| vangaelis a răspuns (pentru rafa1987):

Eh, sa zicem ca ti-ai revizuit greseala... dar tot nu-i treaba buna! Fa 10 flotari! laughing))

| AddaM a răspuns:

Asteapta o zi si vezi ce se intampla, apoi poti sa mergi la un specialist. Iti spun pentru. ca si eu am patit ceva asemanator si si-a revenit dupa o noapte... happy

| SorinaaLauraa a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa il stergi bine cu o carpa uscata si trebuie sa il ti mult la caldura... sa speram ca te-am ajutat... Fundita? smug