| AngieSutru a întrebat:

Astazi mi-am scapat telefonul in apa. Telefonul merge,la inceput nu a mers difuzorul si nu se auzea nimic dar am suflat in el si acum merge perfect. Dar ce nu merge este butonul de deblocare si blocare a ecarnului,face fite,uneori merge uneori nu. Iar telefonul se apinde singur, ce as putea sa fac? Am un Samsung Galaxy S7 2017

4 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Il mai lasi, poate in fata unui ventilator care merge, si speri sa isi revina singur. Nu folosi o sursa de caldura.
Daca intr-o zi sau doua nu isi revine, il duci la reparat.

| 500067790 a răspuns:

Încearcă să îl tii în orez cât este nevoie și nu încerca să îl usuci cu uscatorul! Dacă tot nu merge, du la la un service

| Question101 a răspuns:

Pune-l in orez.

| Question101 a răspuns:

Opreste-l si pune-l in orez, pentru ca orezul absoarbe umezeala din el. Lasa-l acolo vreo 24 de ore. Ar trebui sa isi revina.