| VasileMoldova a întrebat:

Azi am observat fara sa vreau ca telefonul are ceva, dar nu stiu exact ce. Jos la butonul de home este ca o pata sau ceva de genul( intre buton si sticla telefonului) sau asa credeam. Dar nu e. Deci vresu sa stiu ce e? Poate sa mi se fi spart sticla sau zgiriat nu stiu. As trimite o poza daca as putea? Oricum nu prea imi place ca telefonul sa aiba vreo problema de aceia incerc sa-l ingrijesc cum pot chiar daca nu intotdeauna reusesc. P. S telefonul e un Huawey Honor Wiew10. Daca ma poate ajuta cineva sau îi trimit poza pe o retea de socializare? Sa nu uit. Telefonul are folie de sticla( cred ca se numeste) ????????????

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si la telefonul meu Samsung e aceeasi problema. Cu timpul se mai uzeaza. Nu ai ce sa-i faci. Si eu am crezut ca e murdar si am incercat sa curat cu spirt, dar nu se duce.
Folia nu iti acopera nici un buton, acopera doar ecranul. In zona butonului home e decupat. Numai acele telefoane care vin cu trei butoane ( power, volum sus si jos ) nu au tasta home pentru ca aceste telefoane nu vin cu buton home. Acesta va aparea inclusiv pe ecran dupa ce il aprinzi.

| VasileMoldova explică (pentru anonim_4396):

Deci ce fac sa scot folia cu totul? P. S acum am scos o bucata mica unde e pata si in parrea de jos alba e murdara alb de la praf aer etc. Deci ce sa fac sa o scot, nici nu o pot lipi inapoi. Daca o scot cu totul o sa trebuiasca sa-mi cumpar slta si mna nu stiu daca gasesc. Tefonul e din mai anul asta deci mna. Ma gindeam ca la bucata aia sa-i pun scotch( scoci) pe deasupra sau ceva si o las asa. Tu ce zici sa fac?

3 răspunsuri:
| Pyromaniac a răspuns:

Asta inseamna ca ai aer sau mizerie sub folia ceea ce necesite inlocuirea folie, adica iti cumperi una noua.