| VasileMoldova a întrebat:

Voi incerca sa fiu cit mai scurt posibil. Pelicula de sticla( cred ca asa se numeste) de la telefon are o bucatica din ea partea din dreapta jos desprinsa nu chiar asa tare un pic... Ma gindeam sa imi iau alta dar telefonul il am din vara asta si nu prea as vrea... Plus ca nu stiu daca gasesc de aceia care imi trebuie( Telefonul meu e un Huawey Honor Wiew 10) si nu vreau sa cumpar de pe amazon etc. Ma gindeam sa o lipesc cu ceva( bucata aia) dar nu vreau ca va afecta telefonul. Cred. S-a adunat praf dedesubt si e cam alba bucata aia dar mna. Ceva ajutor sfaturi. Multumesc. P. S cum as putea gasi o folie de sticla care sa se potriveasca( no amazon etc)

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Folia de sticla care este dezlipita de pe telefon nu mai poate fi refacuta. Absolut nimeni nu o va putea repara si nu o va putea lipi. Ea se va da jos de tot de pe telefon si se va inlocui cu alta. Daca incerci sa o repari, sa o lipesti intr-un fel, garantat o vei face mai rau.
Singura solutie este sa o cumperi de pe internet. Nici eu nu ma omor sa cumpar de pe amazon sau alte site-uri cu renume international.
Folia o gasesti pe eMAG: https://www.emag.ro/......D9KRJVBBM/
Ori daca tu esti din Republica Moldova, atunci o cauti pe site-urile moldovenesti.
Sau iei la rand toate dughenele de reparatii telefoane (si alegi una); le spui ca sa-ti aduca folia pentru telefonul respectiv. Ii intrebi cat te costa. Daca iti convine pretul e bine; daca nu, le spui ca revii cand vei avea banii.

| VasileMoldova explică (pentru anonimg):

De fapt sunt in Italia. Acum ca am cautat mai bine cred ca am gasit. Asta e? https://www.unieuro.it/......HXHUHV1TGS

| anonimg a răspuns (pentru VasileMoldova):

Acolo spune că produsul nu mai este disponibil; dar poate ți-l vor aduce la comandă.
Succes!

| VasileMoldova explică (pentru anonimg):

Multumesc=rolling on the floor