| SefDePix a întrebat:

ce mi-ati recomanda sa-mi cumpar dintre Samsung j3 2016 sau un Huawei y6 pro? Si cu argumente daca se poate. Multumesc.

6 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Xiaomi Mi4C.
Se compară cu LG G4 și Nexus 5X la performanțe, are un loudspeaker foarte bun, ecranul este destul de luminos, vine cu ROM stabil, camerele foto/video sunt foarte bune.
Singurul dezavantaj, nu suportă card de memorie dar e dual-sim.
Eu sunt mulțumită de al meu, îl folosesc de mai bine de 5 luni.
http://www.emag.ro/......DG0FQ2BBM/
Celelalte 2 telefoane nici nu se apropie de acesta.

| SefDePix explică (pentru SilviaDulcik):

Si eu ma gandeam la acest Xiaomi dar nu are slot de memorie si mie nu imi ajung acei 16 GB din telefon din care mai raman vreo 9. Daca avea slot de memorie il luam.

| SilviaDulcik a răspuns (pentru SefDePix):

Din 10-11GB liberi, am ocupat aproape 6GB cu muzică și restul cu aplicații și 2-3 joculețe. Am rămas cu 1-2 GB liberi. După mult studiu făcut cu vechiul telefon Sony Xperia Z1 compact am ajuns la concluzia că 11GB de memorie, îmi sunt de ajuns.

| OnePiece a răspuns:

Y6.

| kikikikikikikikilovs a răspuns:

J3 2016

| AleeMaria a răspuns:

J3 2016