| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre telefoanele dual sim? Eu am gasit un telefon dual sim,imi place foarte mult modelul, dar nu stiu ce sa fac mi-a mai spus cineva ca merg aiurea, pentru ca eu vreau sa folosesc o singura cartela. Ati avut cumva si ati folosit o singura cartela? Fundita.

7 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Daca iti place si il vrei cumpara acel telefon. chiar daca e dual sim nu te obliga nimeni sa folosesti doua sim. folosesti doar nr tau si atat. daca e bine configurat nu trebuie sa-ti dea probleme. unii cumpara iphone si au probleme cu ele.

| stlucian a răspuns:

Depinde da marca. Poti folosi o singura cartela fara probleme.In setari exista optiunea de a selecta sim1/2.Daca selectezi o singura cartela (de obicei aceasta este A sau 1) celalalt slot ramane inactiv chiar daca pui o cartela in el.

| Narcis2007 a răspuns:

Softul e cam aiurea si pentru ce iti trebuie dualsim daca folosesti doar o cartela? ...telefoanele dual sim sunt mai slabe in general decat cele normale

| raluca2711 a răspuns (pentru Narcis2007):

Pai imi place foarte mult acel model. Nu ma prea pricep la telefoane, de asta am intrebat.

| kiv1990 a răspuns:

Buna,
cel care ti-a zis a avut perfecta dreptate
merg aiurea, cind te suna cineva tot timpul spune ca e ocupat, chiar daca nu vorbesti. si multe alte defecte

| EU19 a răspuns:

Depinde ce model e telefonul.Fiecare se comporta diferit. Poti sta lejel cu un singur sim.Nu are absolut nimic.

| AndreiStatiDrepti a răspuns:

Kiv greseste. Eu am unul si merge foarte bine. Faza cu ocupatul depinde de telefon