| Piratul10 a întrebat:

COMENTATI DOAR DACA AVEȚI IPHONE 5 SAU SAMSUNG GALAXY S4. SAU DACA ATI MAI AVUT UNUL IN MANA!

Dintre Samsung Galaxy S4 si iPhone 5c care ar fi mai bun?
Justificati si Spune-ți si motivele?

Eu am avut un iPhone 4 in mana si un Samsung glaxy s4 in mana si amândouă sunt bune!
La Samsung mia plăcut are mai multe pagini dar asta poti avea si la iPhone,
Apoi Samsung are cateva aplicații in plus fata de iPhone (pe telefon)...
Sunt multe asemănări.
Si eu mam gândit spre Samsung Galaxy S4 dar in ultimele zile mam gândit sa imi iau un iPhone 5c pentru ca e si el mare
Eu nu voiam iPhone pentru ca fata de Samsung era prea mic dar uite ca a scos si iPhone o versiune pe mărime!

Deci ce ziceți si de ce?

Răspuns Câştigător
| Alexandru2204 a răspuns:

Pai sa-ti explic cat de cat ce poti face cu un S4, un lucru care pe mine ma ajuta foarte mult e ca pot sa controlez cu el TV, Ventilator, Player DVD, Receiver de la abonamentul TV, Player-ul blu-ray, adica este un fel de telecomanda universala pentru majoritatea aparatelor electronice din casa. Asta poti sa o faci prin functia WatchOn. Mai are foarte multe functii, poti dicta ceva si el scrie (la sms - merge si in romana, si merge chiar bine) - poti cauta orice pe internet prin comenzi vocale, poti sa raspunzi sau sa inchizi telefonul prin comenzi vocale, daca te uiti la un video si iti intorci capul se pune pauza, cand te uiti iar la telefon porneste singur. Poti sa faci poze la un grup si daca nu-ti place cum a iesit cineva poti sa-l scoti din poza. Deci poate face foarte multe chestii interesante. big grin Deasemenea poti derula paginile doar cu ochii. Poti folosii touch-screenul si cu masini, ceea ce multe smartphone-uri nu pot face. Si mai sunt foarte multe functii interesante. Daca te intereseaza ceva anume, sunt aici, momentan... big grin Habar n-am ce sa-ti mai descriu, mi-ar lua 10 ore sa scriu tot ceea ce poate face.

9 răspunsuri:
| dantomescu78 a răspuns:

Salut,

Iphone 5c este un telefon destul de bun in special datorita faimosul procesor de la Apple (A6) si a fidelitatii extraordinare a ecranului tactil si stemului de operare.

Am tot auzit in ultima vreme lucruri negative despre s4. cum ca s-ar bloca foarte des.

Eu iti recomand sa arunci o privire aici: http://bit.ly/1e78v0e peste parerile celor care au cumparat deja iphone 5c ca sa iti faci o imagine si mai buna.

In plus, il gasesti la un pret promotional in aceasta perioada!

| Ghostplayer a răspuns:

Pai ti-as recomanda un Samsung GALAXY S4! Poti avea acces la mai multe aplicatii si are un procesor maricel! Eu il folosesc in prezent si sunt foarte tare multumit de el pentru ca face poze clare viteza de cautare este foarte crescuta.....etc.Chestia este ca acest telefon te poate ajuta foarte mult si nu are un TOUCH SCREEN sa se intepe (UNEORI LA IPHONE SE INTEAPA TOUCH SCREEN-ul)Ti-l recomand pentru ca m-a ajutat foarte mult acest telefon si are o memorie maricica si daca vr sa te si joci pe el atunci este perfect acest telefon! NU MI-A ARATAT NICIO PROBLEMA de cand il am! FUNDA?

| Dariaaaaafaranume a răspuns:

Eu as alege Samsung Galaxy S4.O prietena are Samsung Galaxy S4 si este foarte multumita de el :-)

| Piratul10 explică (pentru Dariaaaaafaranume):

Sus cum începe întrebarea am spus sa comenteze doar cei care au unul sau au avut unul in mana si l-au testat!
Răspunsul tau este total nefolositor, si un prieten de al meu are dar stiu eu cum merge telefonul sau daca are probleme? nu ca e al lui! deci nu mai comenta daca nu stii despre ce este vorba!

| Dariaaaaafaranume a răspuns (pentru Piratul10):

HAI PA! Informeaza-te si TU(daca ai maini, desigur)

| Dariaaaaafaranume a răspuns (pentru Piratul10):

Si daca vrei sa stii l-am testat.

| Piratul10 explică (pentru Dariaaaaafaranume):

Bv si daca vrei sa stii scuze ca am reactionat asa dar pe vremea aia eram prea Emoționați...

In fine o seara buna

| Alexandru2204 a răspuns:

Salut. Am si Galaxy S4 si Iphone 5S, dupa parerea mea e mult mai mai bun si mai folositor S4 decat 5S. S4 il am de aproximativ 6 luni, si chiar ieri am descoperit inca un lucru pe care-l poate face dupa atata timp. Si 5S e bun, fiecare e cu "treaba lui". Dar sincer eu prefer Galaxy S4, daca esti pasionat si de jocuri pe Iphone trebuie sa platesti aproape tot, sunt doar cateva aplicatii pe care nu trebuie sa le platesti. S4 ruleaza jocuri HD de 2 GB fara probleme, jocuri pe care nici pe tableta nu merg la fel de bine. (bine asta depinde si de tableta) - dar dupa parerea mea S4 e cel mai bun smartphone la ora actuala. L-am comparat si cu un Sony Xperia Z1 care are camera photo de 20, 7 MP (daca nu ma insel) si S4 are de 13, si in majoritatea cadrelor S4 scoate pozele la o calitate superioara, daca vrei sa aflii alte detalii despre S4 lasa-mi un reply. Pana acum n-am gasit nici un "bug" sa zic asa.

| Piratul10 explică (pentru Alexandru2204):

Salut,mai înainte am vazut pe youtube un Videoclip cu 25 de motive pentru care s4 e mai bun decât iPhone 5 si altul cu 25 motive pentru care iPhone 5 e mai bun decât S4 si dupa mine a câștigat S4 pentru ca are mult mai multe funcții tari...

Si da as vrea sa stiu mai multe dar tu de abia de-ai înregistrat si pe TPU doar de la 100 Răspunsuri poti trimite un mesaj asa ca eu as putea sa iti trimit dar tu hai putea sa imi răspunzi asa ca te rog sa le scrii aici ca pana acum tu ai spus cel mai bin..si Primești funda dupa încă câteva Răspunsuri!

| Alexandru2204 a răspuns (pentru Piratul10):

Pai sa-ti explic cat de cat ce poti face cu un S4, un lucru care pe mine ma ajuta foarte mult e ca pot sa controlez cu el TV, Ventilator, Player DVD, Receiver de la abonamentul TV, Player-ul blu-ray, adica este un fel de telecomanda universala pentru majoritatea aparatelor electronice din casa. Asta poti sa o faci prin functia WatchOn. Mai are foarte multe functii, poti dicta ceva si el scrie (la sms - merge si in romana, si merge chiar bine) - poti cauta orice pe internet prin comenzi vocale, poti sa raspunzi sau sa inchizi telefonul prin comenzi vocale, daca te uiti la un video si iti intorci capul se pune pauza, cand te uiti iar la telefon porneste singur. Poti sa faci poze la un grup si daca nu-ti place cum a iesit cineva poti sa-l scoti din poza. Deci poate face foarte multe chestii interesante. big grin Deasemenea poti derula paginile doar cu ochii. Poti folosii touch-screenul si cu masini, ceea ce multe smartphone-uri nu pot face. Si mai sunt foarte multe functii interesante. Daca te intereseaza ceva anume, sunt aici, momentan... big grin Habar n-am ce sa-ti mai descriu, mi-ar lua 10 ore sa scriu tot ceea ce poate face.