| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU cum sa bag jocurile pe cardul de memorie externa am un telefon S2 Plus memoria telefonului este plina dau funda.

Răspuns Câştigător
| nextlevel999 a răspuns:

Trebuie sa rootezi telefonul, apoi in google play exista un program app2sd si ai rezolvat, ai mai putea sa partitionezi cardul sd faci 2 partii una fat32 si una ext3 sau 4 cea cu ext3, 4 nu o sa mai fie recunoscuta de pc sau tel, dar va functiona 100% dar trebuie rootat telefonul adica sa fi fi tu super user