| PufoseniaDF a întrebat:

Mi-am cumparat de curand un telefon nou cu touch-screen si nu imi merge internetul.Am internet pe cartela, insa imi apare o eroare "Service not available".Ce trebuie sa fac? Mi-a zis cineva ca trebuie activat insa nu stiu cum. Funda :*!

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu ai spus in ce retea esti si nici ce telefon ai.Cum sa te ajutam?

| PufoseniaDF explică (pentru darrio2007):

Telefonul e de la Vodafone, dar eu sunt pe Orange. Telefonul e Samsung Star II GT-S5260.

| darrio2007 a răspuns (pentru PufoseniaDF):

Deci este decodat? Nu ti l-a decodat bine cine a facut-o.

| PufoseniaDF explică (pentru darrio2007):

Asa l-am cumparat. straight face

| Lamborghiniasx a răspuns:

De la cine ai Internetul?

| RazvanCTC a răspuns:

Poi este foarte simplu.
Tu ai internet pe cartela dar nu ai setarile de la internet care sa iti fie instalate.du-te la Orange sau Vodafone sau unde ai cartela sa iti bage setarile..sau pune pe cineva dintre amici care stie sa ti le fac. funda?

| Jocker257 a răspuns:

Ce telefon ai?
dupa cum stiu eu sunt niste setari
ca sa le afli suna la servici clienti.