| ionutzbichisadrian a întrebat:

Mi-am instalat pe telefonul cyanomodgen 9.1(android 4). Iar acum cand introduc cartela scrie "fara serviciu"!
Am incercat si alta cartela dar nimic!
Ce e de facut?

Răspuns Câştigător
| 0x11111051 a răspuns:

Apropo. IMEI este codul de 16 cifre care raspunde de cea ce se numeste TELEfon.

Adica. Tu cind ai modificat versia, ai luat una facuta de un prost, si nu ti s-a mutat cu tot cu codul IMEI. Prin asta vreau sa zic, ca tu nu ai sa poti vorbi pi telefon, trimite\primesti mesaje, nu ai sa poti sta pe internet de pe SIM.

Practic este inutil. Tot ce ai sa poti face este sa stai pe net de pe Wi-Fi, sa asculti muzica, sa te joci in jocuri, sa privesti video si gata.

Ia si te adinceste pe google si solutioneaza-ti problema, la service ai sa il duci, daca nu ai sa-l poti repara de unul singur. La a meu tot asa am avut, singur l-am reparat.

Scrie pe google " [modelul telef.] IMEI restore "

5 răspunsuri:
| 0x11111051 a răspuns:

Setari > Informatii despre telefon > IMEI.

Acolo sub cuvintul IMEI iti scrie un cod din 14-16 cifre?

| ionutzbichisadrian explică (pentru 0x11111051):

Nu scrie necunoscut!

| 0x11111051 a răspuns (pentru ionutzbichisadrian):

? N-am inteles! Nu iti arata nici o cifra, iti scrie "Necunoscut"?

| 0x11111051 a răspuns (pentru ionutzbichisadrian):

Apropo. IMEI este codul de 16 cifre care raspunde de cea ce se numeste TELEfon.

Adica. Tu cind ai modificat versia, ai luat una facuta de un prost, si nu ti s-a mutat cu tot cu codul IMEI. Prin asta vreau sa zic, ca tu nu ai sa poti vorbi pi telefon, trimite\primesti mesaje, nu ai sa poti sta pe internet de pe SIM.

Practic este inutil. Tot ce ai sa poti face este sa stai pe net de pe Wi-Fi, sa asculti muzica, sa te joci in jocuri, sa privesti video si gata.

Ia si te adinceste pe google si solutioneaza-ti problema, la service ai sa il duci, daca nu ai sa-l poti repara de unul singur. La a meu tot asa am avut, singur l-am reparat.

Scrie pe google " [modelul telef.] IMEI restore "

| Anonim0100 a răspuns:

Buna.

Resofteaza telefonul adul cum era la normal. Te duci cu el la service dar te va costa.

Pa, pa!