| LumpySpaceS1409 a întrebat:

Pentru cei care sunt la Orange: ce trebuie să faci exact pentru a-ti schimba numărul prin telefon? Știu ca trebuie prima dată să suni la 300, la Serviciu Clienți, dar apoi? Vreau să îmi schimb numărul din cauza unor foste colege ce mă sună tot timpul, până și noaptea...Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Telefonul ar trebui sa aiba in meniu setari legate de restrictionare apeluri. E ca o lista neagra in care treci numerele de pe care nu doresti sa fii contactat.
Nu trebuie sa-ti schimbi numarul (decat daca e imperios necesar).
Ce model e dispozitivul tau mobil si ce sistem de operare are?
Daca telefonul e smartphone si nu te descurci cu setarile lui, exista chiar si aplicatii care pot fi instalate si te pot ajuta sa nu mai fii deranjat de persoanele vizate.