| violeta88 a întrebat:

pentru cine are Alcatel Shine Lite Gold eu acum mi-am comandat la 419lei si am vazut pe net dupa aia ca cica nu are incarcator de ala de al nostru. Cum adica? Adica nu o sa il incarc niciodata si atunci cum anulez comanda, cum fac retur? Ajutati-ma sunt DISPERATA

Răspuns Câştigător
| iavan a răspuns:

Hopaa,keep kalm
O să îl poți încărca, îți trebuie un adaptor pentru priza românească
După ce îți vine, daca nu are încărcător de Romania, mergi la un magazin gen Altex cu incarcatoul și le spui că vrei un adaptor pentru priza de Romania
Sper că te-am ajutat!

| violeta88 explică (pentru iavan):

Multumesc mult pentru o clipa am crezut ca o sa mor!happy

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Îți cumperi un adaptor pentru priză - e câțiva lei. Sau poate acum se livrează cu încărcător standard; de unde știi până nu îl primești?

| anonimg a răspuns:

Prizele din alte țări sunt diferite față de cele din România. Și că să meargă în România un aparat fabricat in străinătate, este nevoie de un mic adaptor de felul acesta: https://m.emag.ro/......DR3LXFBBM/

De regulă producătorul telefonului introduce în cutia telefonului un astfel de adaptor. Bine este că să suni vânzătorul și să întrebi dacă telefonul vine în pachet (în cutie) cu un astfel de adaptor pentru priză.
Este doar puțin incomod pentru că trebuie să introduci ștecher in ștecher (adică ștecherul de la cablu de încărcare în acel adaptor). Dar în rest nu sunt probleme.

| anonimaalee29 a răspuns:

Pai telefonul ar trebui sa aiba incarcatorul lui in cutie. Cand iti aduce telefonul te uiti si in cutie. Dar ar trebui sa scrie pe site daca sunt incluse si accesorii. Poate se refereau ca se incarca cu mufa din aceea rotunda sau nu stiu...