| DenimM a întrebat:

Buna TPU

Sunt fata am 21 de ani si vreau sa-mi fac un abonament la Vodafone pentru un iphone 6s, o sa dau pe loc 880lei si apoi pe luna 200 si ceva de lei.

Problema este ca nu am niciun venit nimic pe numele meu, nu platesc facturi, nimic, dar bani am sa-l platesc lunar,

Se poate realiza abonamentul daca nu am venit, loc de munca, adica doar cu buletinul?

Multumesc

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poti ruga pe un prieten (prietena) foarte buna sa iei telefonul pe abonamentul lui/ei.Dar sa fii corecta cu banii.Sa achiti la timp ratele.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"Ce acte îmi sunt necesare pentru încheierea unui nou contract?

Dacă nu ai un contract:
un act de spaţiu sau permis de conducere;
card bancar sau talon de pensie;
cartea de identitate.

Dacă ai deja un abonament activ pe numele tău:
Cartea de identitate" - SURSA :
https://www.vodafone.ro/......-contract/

Toate cele bune!

| OnuOnulică a răspuns:

Nu, nu se poate. Trebuie să ai un loc de muncă și venit ca să poți să faci abonamentul.

| gelu1970 a răspuns:

Nu ai un venit si vrei sa iti cumperi un iphone6?
spui ca ai 21 de ani.
eu la varsta aceea studiam si lucram.
nu trebuie sa faci acelasi lucru ci doar sa rationezi ceva mai mult.
raspunsul nu e venit sa jigneasca absolut deloc insa cred ca sunt lucruri mai importante decat un mobil scump.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din pacate s-ar putea sa iti cera ceva de la locul de munca. Orio factura de curent sa vada ca esti platinica, ori de la somaj ceva. Nu stiu daca poti face un abonament fara sa dovedesti cu ceva ca poti achita.Doar parintele sa mearga cu tine si sa isi ia angajamentul ca abonamentul va fi platit.Si nu, nu poti rezilia doar cu buletinul un abonament.Deunazi,stand cam nasol cu banii, am vrut sa reziliez un abomnament din doua si mi s-a spus ca pot rezilia dar numai dupa ce fac dovada cu acte ca...mi-am pierdut locul de munca.Adica sa duc desfacerea contractului de munca ca sa vada ei.