| VasileMoldova a întrebat:

Telefonul mamei mele are o problema. Nu mai fumctipneaza aproape deloc touch screenul. Adica nu poate sa miste in dreapta in stings. Si cand apasa pe ceva ai raspunde o voce ( ai 40% baterie de exemplu). Ea zice ca poate a apasat pe ceva din greseala. Cum se poate rezolva( telefonul e un Samsung galaxy S6)

4 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Din pacate nu prea ai ce sa-i mai faci. Touch screen-ul are un controller, practic un circuit integrat. Daca acesta a cazut - nu prea mai ai ce sa faci. Service-urile nu prea repara.

| VasileMoldova explică (pentru ywar):

Pai ma gindeam ca e o optiune. Ca cand apas pe ceva 1. Trebuie sa apese de 2 ori ca sa se deschida si pe orice apasa se aude o voce. Mq gindeam ca e ceva din setari. Un mod de navigare

| Bogdan70001 a răspuns:

VAsile este TalkBAck big grinDDD Cea mai handicapata functie din Android. laughing. Uite-te pe YouTube ca sa vezi cum se navigheaza ca sa-l poti inchide.MIe mi-ar fi greu sa-ti explic