| Blblblblblbl24174 a întrebat:

uitati de cateva zile bune ma chinui sa aflu niste pareri
Eu vreau un telefon nou, si ma gandesc sa mi iau cu windows phone ca imi place ca e mai rapid si tileurile sunt faine...
Care e mai bun, adica voi care vi l ati lua?
NOKIA LUMIA 735 SAU 830?

Răspuns Câştigător
| Drăghici_George_1996 a răspuns:

Daca vrei un telefin cu Windows trebuie sa stii ca nu sunt multe jocuri pentru aceasta platforma.
Daca nu il iei pentru jocuri eu zic ca e bine sa alegi windows phone in defavoarea androidului deoarece pe un Lumia 830( pe care ti-l si recomand) e de-a dreptul imposibil sa prinzi lag intr-o aplicatie care nu are legatura cu vre un joc.

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Nokia Lumia 735, deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......oqp6pp.php

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6639&idPhone2=6638

Totuşi, eu NU agreez telefoanele cu Microsoft Windows Phone deoarece sunt foarte PUŢINE aplicaţii/jocuri pentru acestea :(

Toate cele bune.

| TheCosmin02 a răspuns:

Daca e dintre alea 2 830

dar eu iti recomand un s3 sau s4 sau ceva gen Samsung

| Gheorghe123434 a răspuns:

Mie mai tare imi place Nokia Lumia830 e mai mare si parca e mai trainic si mai modern.

| Marian_Alexandru_1997 a răspuns:

Aici ai o comparatie intre cele doua telefoane http://www.phonearena.com/....../8855,8891 Deci sfatul meu este sa cumperi Nokia Lumia 830