| anonim_4396 a întrebat:

voi ati avut vreo problema cu telefon Samsung Galaxy j5 2016 eu am inceput sa am. Cam cu sunetul ori mi-se pare mie? Se aude cam incet! I-am mai scos și bateria.

5 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Ca ai scos bateria nu are nimic. Ca incepi sa ai probleme cu un j5 e de ințeles. E un telefon din gama ieftina a celor de la Samsung. Eu am avut un Galaxy S3 black edition ce a murit subit. E ceva comun in Samsung.
Problema ta nu are un motiv anume.
Ce pot sa te sfatuiesc e ca pe viitor sa iți cumperi alta marca. Din gama ieftina gasesti o mulțime de terminale mult mai fiabile ca Samsung.

| Bogdan70001 a răspuns:

La mine se aude extrem de bine, am avut unul pe mana (ca imprumut) si am fost EXTREM de multumit de el si chiar daca telefonul meu este mai bun ca performante nu se compara cu difuzorul de la J5 2016.
R: Verifica sa nu aiba difuzorul ceva mizerie pe acolo, dar daca nu te pricepi mai bine du-l la un gsm

| Andreea930 a răspuns (pentru Bogdan70001):

O sa il duc vara asta, vreau sa ii fac si resoftare cum era din fabrica versiunea anterioara

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Andreea930):

Aia se cheama revenire la setarile din fabrica.Resoftarea este cu totul si cu totul alt ceva.Cand zici resoftare insemna ca ii re-flash-uiesti intregul soft, lucru care implica mult mai multa bataie de cap.Dar daca tot am cadus vorba sa stii ca o RESOFTARE (nu revenire la setarile din fabrica) ar trebui sa te ajute foarte mult, daca esti sigura ca difuzorul este complet ok

| Cristea468 a răspuns:

Bateria nu are dea face cu sunetul, probabil ți să stricat difuzorul, du-te la un gsm