| costeaboy a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un telefon de la mana a doua si m-am oprit la Huawei p9 lite numai ca sunt 2 modele 2017 si 2016 si nu stiu care0i mai reusit, ca diferenta de pret nu e mare.

6 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Desigur ca 2017 este mai reusit, fiind mai nou. Mai nou = mai bun.

| costeaboy explică (pentru Ineys):

Nu intodeauna ce e mai nou e mai bun

| Ineys a răspuns (pentru costeaboy):

Ba cam intotdeauna. Chiar daca nu vezi tu micile diferente, sigur procesoru ala "mai nou" vine pe o tehnologie mai noua, care poate consuma mai putin curent, etc etc. Poate nu afecteaza in mod direct performanta, dar altfel nu ar mai scoate ceva nou daca n-ar fi mai bun.

| siriusblack98 a răspuns:

Nu iti recomand p9 lite-ul.Majoritatea care au avut s-au plans de el.Si sora mea are si-i merge ca naiba.Cu p8 si p10 au facut o treaba excelenta dar la p9 ceva a mers prost.

| andreiklr a răspuns:

Mai bine iti iei un Samsung A20e/A21, crede ma fac o treaba mult mai bună si pretul este convenabil.