| Durbaca_Alex_1998 a întrebat:

Buna TPU vreau sa imi cumpar un xbox sau un ps3 va rog sa imi spuneti ce riscuri ar fi am auzit ca multi primesc pe xbox rrod la ps3 exista asa ceva.

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Ma amuza chestiile astea am auzit ca.
Deci, treaba cu rrod era cat se poate de serioasa, dar asta doar in cazul consolelor fabricate pana in 2008 la xbox.
Si ps3-ul are asa ceva, dar se numeste ylod.
Dupa ce au lansat variantele slim(atat xbox, cat si ps3) probelemele au disparut. Asa ca nu te mai panica. ).
La modelele super slim si Eslim la xbox, is chiar mai reusite din punctul asta de vedere, dar acestea au alte probleme, anume, calitatea materialelor e mai slabuta(chiar daca rezista mai bine in timp). Spre exemplu plasticul e de o calitate mai slabuta, iar la ps3 sslim, trapa mecanica nu e prea eleganta(uite la slim sau fat, ce eleganta e unitatea optica). Ultima problema la acestea e ca modarea costa enorm de mult si uneori nici nu se pot moda.

5 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Fii atent cand cumperi, nu situ la xbox dar la ps3 sa fi atent sa cumperi ps3 slim, nu super slim si nici phat (mare, gras). Cel slim poti sa iti personalizezi mult mai bine in legatura cu jocurile free

| Durbaca_Alex_1998 explică (pentru DenisIonut01):

Ok dar ce fel de probleme pot intampina la ps3 as vrea sa cumpar gta v bundle-ul ps3 slim cu 500 gb si gta v am auzit ca se arde repede colerul

| DenisIonut01 a răspuns (pentru Durbaca_Alex_1998):

Nu mi s-a intamplat asa ceva si nu am auzit eu personal de asa ceva, nu pot nici sa afirm nici sa neg informatia. Daca nu ai o problema cu nu mai poti pune jocuri free pe el atunci poti sa iti cumperi si cel phat sau super slim confused

| Durbaca_Alex_1998 explică (pentru DenisIonut01):

Ok am inteles dar acum sa fim seriosi ps3 arata mult mai bine decat xbox 360 a avut un coleg care idiot ce era intru da intru o aprindea o stingea juca o ora 30 min pausa iar o aprindea deci i-a dat rrod in 5 zile cat de idiot eu astazi m-am dus la carefour si am gasit ps3 ultra silm 500 gb cu gran turismo 5 si uncharted 3 +cadou gta v la 880 de lei uimitor nu?

| DenisIonut01 a răspuns (pentru Durbaca_Alex_1998):

Da e un pret bun dar ti-am zis din cate stiu eu doar cele slim se pot moda sa joci jocuri free.