| dgfvshgfvdhgsvfhagdvshfdjhfd a întrebat:

Ieri mi-am cumparat cu Samsung Galaxy S4 si nu stiu pe ce am apasat dar imi apare pe bare de notificari de sus :Actualizare software, Frimware-ul a fost descarcat. Iar daca dau pe el imi spune ca pachetul de actualizare a fost descarat si daca il instalez acum.De asemnea mai spune ca nu pot folosii telefonul in timpul actualizarii asteia. La ce se refera chestia asta ce imi pare? Funda la cine reuseste sa imi raspunda

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Actualizarea se face automat, deci tu n-ai apăsat pe nimic - e normal faptul că s-a descărcat softul.
Pentru instalarea propriu-zisă, e nevoie de acordul tău. Evident, nu vei putea folosi telefonul în acel timp, dar nu cred că mori 5 - 10 minute fără telefon. În plus, înainte să accepți instalarea, e bine să ai telefonul cu bateria încărcată cel puțin la 80%, ca să nu cumva să se descarce înaintea terminării operațiunii cu succes - altfel o să rămâi cu o cărămidă în loc de telefon.
Mai mult ca sigur găsești toate informațiile astea și în manualul telefonului.
http://goo.gl/YROGZd
(pag. 48)