| Onixuţa a întrebat:

Vreau să iau 2 telefoane la abonament de la Vodafone.(pentru mine si sora mea) Vreau ceva mai performant. Nişte oferte, modele de telefoane, avantaje, dezavantaje. Cei care şi-au achiziţionat recent un telefon performant să îmi spună despre el dacă merită sau nu. Fundiţă! >big grin

Răspuns Câştigător
| Kriss96 a răspuns:

Pai tu vrei doua. Sa zicem ca iti iei S4. Daca vrei la abonament cu 2.000 de lei le iei pe amandoua. Daca il iei fara abonament numai un singur telefon te costa 2.000 de lei. Eu nu prea am inteles daca le vrei pe amandoua pana in 2.000
Daca da, atunci alege abonamentul.
Daca ar fi sa-mi iau ceva pana in 2.000 as alege tot S4. E penultimul, deci desul de performant. S5 abia a aparut la precomanda.
In general se merita mai mult sa-l iei la liber. Cu 30 de lei iti incarci lunar cartela si ai 3000 de minute si mesaje. Plus destul de mult internet. Poti alege si optiunea de cartela cu internet nelimitat, dar te mai costa putin.
La abonament platesti aproape 100 de lei pentru niste amarate de minute si mesaje care poate nici nu iti ajung. Depinde ce necesitati ai. Mai rau e cu internetul. Nu e niciodata de ajuns. Ai un anumit numar de MB sau 1 GB. Daca vrei mai mult abonamentul lunar poate sa te coste si peste 100 de lei.
Insa depinde si de buget.

4 răspunsuri:
| Kriss96 a răspuns:

Depinde ce buget ai. Mai bine ne dai bugetul. Ceva performant, in voga inca si la un pret accesibil ar fi Galaxy S4 sau HTC One sau variantele mini ale acestora. Au mai scazut preturile. Daca intri pe site-ul Vodafone la sectiunea Magazin Online si apoi la Smartphones ai toate telefoanele si poti vedea pretul cu fiecare abonament in parte.
Ca performanta merita cele doua. Sunt cele mai rezonabile calitate-pret la ora actuala. Dar depinde si de bugetul tau. A aparut S5 daca dispui de 60 de milioane. Atata te-ar costa doua S5-uri.
Uita-te pe site-ul Vodafone si compara calitatea pret telefon-pret abonament lunar.
Cu cat telefonul e mai ieftin la cumparare, cu atat mai scump este abonamentul. Deci fi foarte atenta! Daca il iei la 4 mil si un pic o sa te trezesti cu abonament de 2 mil. Preturile sunt in euro dar tu poti calcula pe telefon ca sa afli cat costa in lei. In orice caz estimez ca un buget de 20-25 mil ti-ar ajunge.

| Onixuţa explică (pentru Kriss96):

Da. Vreau până în 2.000 lei. După vor apărea modele noi şi astea vor ajunge la 10 ilioane. Spune-mi te rog, merita la abonament sau cash? Tu ce ti-ai lua pana in 2000 lei? Îţi dau fundiţa dacă îmi răspunzi complet :*

| Kriss96 a răspuns (pentru Onixuţa):

Pai tu vrei doua. Sa zicem ca iti iei S4. Daca vrei la abonament cu 2.000 de lei le iei pe amandoua. Daca il iei fara abonament numai un singur telefon te costa 2.000 de lei. Eu nu prea am inteles daca le vrei pe amandoua pana in 2.000
Daca da, atunci alege abonamentul.
Daca ar fi sa-mi iau ceva pana in 2.000 as alege tot S4. E penultimul, deci desul de performant. S5 abia a aparut la precomanda.
In general se merita mai mult sa-l iei la liber. Cu 30 de lei iti incarci lunar cartela si ai 3000 de minute si mesaje. Plus destul de mult internet. Poti alege si optiunea de cartela cu internet nelimitat, dar te mai costa putin.
La abonament platesti aproape 100 de lei pentru niste amarate de minute si mesaje care poate nici nu iti ajung. Depinde ce necesitati ai. Mai rau e cu internetul. Nu e niciodata de ajuns. Ai un anumit numar de MB sau 1 GB. Daca vrei mai mult abonamentul lunar poate sa te coste si peste 100 de lei.
Insa depinde si de buget.

| Nero a răspuns:

Depinde si de bugetul vostru. Poti incerca Samsung galaxy mini, Samsung galaxy gio, Allview viper, Nokia lumia, iphone 3gs iphone 4 etc...M-am gandit ca fete fiind nu o sa aveti nevoie de telefoane pentru jocuri 3d care necesita un telefon scump. Cele de mai sus sunt telefoane cu performante medii care se gasesc la pret redus.Bafta

| Onixuţa explică (pentru Nero):

Ma gandeam la un Iphone, Nokia sau Samsung. Doar al ei cu abonament. Pentru al meu platesc cash până în 2.000 de lei. Poţi să mă sfătuieşti te rog, care e mai ok, nu doar financiar, ci şi să îl pot folosi ceva timp big grin Pentru ea, doar un android. Mă poţi ajuta si cu asta? :**