| HeiSuntNati a întrebat:

Vreau sa imi cumpar telefonul Allview X1 Soul 2014. Cateva pareri de la utilizatorii acestui telefon? Sau de la persoanele care se pricep? Caracteristicile le-am citit si eu. Dar vreau sa stiu cum se comporta dupa o perioada de timp.

Răspuns Câştigător
| Bogdy2k a răspuns:

Buna ziua, telefoanele Android in general au asemenea probleme, pentru a-l tine perfect functional la o performanta optima ar trebui ca cel mult odata la 2-3 luni sa ii efectuati un factory reset. Deoarece Android trebuie sa fie compatibil pe milioane de device-uri acesta nu poate fi optimizat perfect pentru fiecar device in parte, ar fi o nebunie. Si aici am vrut sa ajung --- de aceea fiecare companie in parte, incearca sa ia sistemul Android, il pune pe telefonul sau apoi mai umbla putin prin el, sa incerce sa-l imbine putin mai bine cu telefonul. In concluzie iti recomand daca doresti Android desigur, un telefon de la un brand mai cunosct (HTC, Samsung, LG, Sony, etc). Optimizare pe Allview e ca si cum nu ar fi. Totusi pentru cei care doresc un telefon in care o sa treaca poate si ani buni si nu o sa simti urma de lag va ramane iPhone cu sistemul sau IOS, dar acesta este mult mai limitat fata de Android.

6 răspunsuri:
| specialistu4all a răspuns:

In banii astia nu ai altceva mai bun dar e un telefon destul de bun :3 http://bit.ly/1E87i6h

| MariaNegreanu a răspuns:

E un telefon bun, dar mai bine, daca iti permiti alege o marca mai buna! ( gen: Samsung, iphone, Nokia)
Cu timpul nu o sa iti mai mearga si se blocheaza fff des.

| HeiSuntNati explică (pentru MariaNegreanu):

Majoritatea prietenilor mei au Samsung, si incepe sa le dea si lor erori si sa se blocheze din ce in ce mai des. Prefer ceva cu Android happy

| MariaNegreanu a răspuns:

1 an aproximativ si deja merge ff greu, nu se mai incarca site-urile. Etc
Alegerea iti apartine ☺

| Eduard_Florescu_1993 a răspuns:

Eu am versiunea mini a acestui telefon si pot spune ca sunt mandru de telefonul meu. Allview x1 soul este, cu siguranta, mai bine dotat, insa am auzit ca din cauza rezolutiei mai mari jocurile merg cu lag. Acum depinde si la ce vrei sa il folosesti.