| antoniaidk a întrebat:

Wekendul trecut am adormit cu telefonul in mana și când m-am trezit din 700de poze mai aveam 300, țin sa precizez ca am un iPhone 6 cu 16Gb cumpărat fix acum un an.M am uitat la șterse recent,nu erau.M am gândit ca poate le am șters eu din greseala sau nu știu, orice varianta era posibila.m-am impacat cu ideea, chiar dacă sunt pasionata de fotografie și toate pozele dragi mie din vara anului 2017au fost dispărute.Am zis Ok, nu i nimic pana când acum 4zile stăteam pe telefon și mi s-a închis telefonul și când am intrat mi s au "șters"pozele dar de fapt nu știu ce e a intamplat ca după vreo 5minute au apărut iar pe rând, acum are lag și când stau pe telefon mi se inchide și tot dispar pozele și tot aparat.pana la urma cele 500de poze șterse sau dispărute nu le mai gasesc dar in schimb astea care au rămas tot dispar și apar și in momentele importante se blochează sau se inchide.e o problema gravă sau oprit rezolva cumva? va rog ajutați-ma pentru ca tocmai am terminat ratele la el și nu as vrea sa îmi cumpăr alt telefon deja...mulțumesc dacă ai citit tot.dau funda pentru sfaturile constructive happy

Răspuns Câştigător
| cezar003 a răspuns:

Memoria telefonului este pe cale de duca, ar trebui sa folosesti aplicatia "google photos" unde tot ce ai in galerie ramane salvat pe adresa ta gmail indiferent ce pateste telefonul

| antoniaidk explică (pentru cezar003):

Asta era problema, chiar azi le-am pus pe toate in google photo.multumesc mult, mult happy

| cezar003 a răspuns (pentru antoniaidk):

Pai i-mi pare rau frate, daca i-, i povestest ceva din excursie...

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Verifica-ti pozele si in iCloud. Poate s-au transferat (si) acolo.

| weloveit a răspuns:

Du-l la garantie, e problema cu soft-ul. sau daca ei nu vor sa-l repare, du te la un service bun din orasul tau.

| CodeNameAlpha a răspuns:

Daca ai sters pozele bune din greseala, nici o problema le poti recupera folosind orice tip de aplicatie de recovery data eu am utilizat diskdigger si a mers perfect
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.defianttech.diskdigger
Mai este o varianta in care telefonul este pe duca, cel mai bine iti salvezi toate datele importante si il resoftezi ( se gasesc rom-uri pentru aproape toate telefoanele noi).

| CodeNameAlpha a răspuns (pentru CodeNameAlpha):

In mod normal toate problemele intampinate de tine ar trebui sa dispara dupa resoftare, daca nu te pricepi te poti duce la cineva, nu va costa mai mult de 80 lei.