| 1123456789 a întrebat:

Am si eu o problema, am achizitionat acum 6-7luni de la Altex un iPhone 6 si astazi am observat un mic defect, cand maream zoom-ul la camera spate aparea un punct pe poza nu se vede foarte mare dar nici nu e insesizabil, e destul de marisor si se poate observa clar in poze (prima oara cand am folosit zoom-ul de cand il detin). Detin garantii de la Altex si de la Apple, credeti ca as putea rezolva ceva daca m-as duce la ei? Adica gen daca eu merg si ei sunt de acord cu aceasta problema si zic ca il trimit in service, eu nu vreau sa il trimit in service deoarece am cumparat un telefon nou nu unul reparat. Dvs ce parere aveti exista vreo sansa sa mi-l schimbe cu unul nou? (Detin full box la el, toate garantiile si telefonul este impecabil). Lasa-ti-mi raspuns doar in cunostinta de cauza! Multumesc mult! Ofer funda!

2 răspunsuri:
| Chivoiu_Emanuel_1993 a răspuns:

Salut, eu zic sa duci telefonul la Altex si daca sunt ei de acord sa ti-l inlocuiasca atunci e foarte bine dar nu vad ce problema ai cu dusul in service. Ei o sa iti repare telefonul ( daca sunt de acord desigur ) si o sa il primesti ca nou. Service-ul nu reprezinta nici un pericol pentru telefon. Sper ca te-am ajutat. Funda?

| AlexSamp32 a răspuns:

Du-Te în Alte și spune-le ce problema ai și le arăți actele de garanție.