| fabyy1998 a întrebat:

Am si eu un HTC desire 820 e cumparat din noimembrie 2015 si in ianuarie l-am dus la reparat pe garantie si acuma cateva zile iar l-am dus la reparat tot pe garantie, intrebarea mea este: care sunt conditiile ca sa imi dea altul nou? nu stiu ce are de tot se farama asa repede, prima data s-a deconectat bateria acuma mi s-a inchis si nu sa mai deschis

4 răspunsuri:
| CataM9 a răspuns:

Daca l-ai dus deja de 2 ori la reparat, eu cred ca poti cere unul nou.Eu asa am facut, am avut un Samsung, s-a stricat de 2 ori si pana la urma am zis ca eu nu il mai iau, imi da altul sau banii inapoi, iar o tipa care era acolo mi-a spus ca o sa faca comanda de unul nou, pentru ca am avut ghinion sa fie stricat din fabrica. Deci eu zic sa te duci sa le ceri unul nou, daca telefonul s-a stricat de 2 ori. E bataie de joc...
Htc ca al tau voiam sa iau si eu, cum ti-a mers pana sa se strice?

| fabyy1998 explică (pentru CataM9):

A mers super si pe jocuri ( nfs no limit, asphalt 8) telefonul a mers ff bine, cand am mers la aia la Orange si i-am zis ca sa mi-l schimbe a zis ca numai daca nu se mai poate repara si sa zica aia de la service de la Bucuresti ca trebuie inlocuit altfel nu il schimba

| CataM9 a răspuns (pentru fabyy1998):

Prima data cand l-am dus si mie mi-au spus ca se poate repara. Am asteptat dupa garantie vreo 5 zile si a fost fix un... A fost la fel ca inainte, m-am dus iar si am spus ca ori imi da altul ori banii si femeia de acolo mi-a zis ca nu a avut probleme cu telefoanele de genu' dar am avut ghinion si l-am prins prost din fabrica... acum depinde si de cine e acolo..Telefonul tau s-a stricat de 2 ori, e bataie de joc daca nu iti da altul, si stiu ca este bun telefonul, la fel si la mine, a fost problema cu bateria. Nasol.

| fabyy1998 explică (pentru CataM9):

Pai da asa imi spune si mie ca se poate repara si ca nu poate sa il schimbe, dar ce mai nasol ca mi pot decat o singura data sa il duc la reparat (doamne fereste sa se mai farame)