| alesd a întrebat:

Am un Samsung galaxy A 5 și l-am băgat aseară la încărcat ca de obicei, și a mers. Azi dimineață era stins și nu se mai aprindea. Am încercat și la încărcătorul fratelui meu și nu mergea iar apoi am încercat să văd dacă merge încărcătorul la telefonul lui și mergea! Va rog ajutati-ma!

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, este DEFECTĂ bateria sad
Nu ai ce face decât să-l duci la un Service pentru diagnosticare...

Toate cele bune!

| dannyel86 a răspuns:

L-ai tinut peste noapte la incarcat sau cand a ajuns bateria la 100% l-ai deconectat de la curent?
E clar vorba de o problema a dispozitivului mobil, daca incarcatorul functioneaza pe alt telefon.
Poti demonta bateria si cartela sim si apoi le pui la loc, in speranta ca se va deschide telefonul. Daca nu ai nicio reactie, doar la service iti poate spune ce are mai exact.
Daca il incarci peste noapte, nu ma mir ca se strica. Poate ai facut asta si cu alta ocazie, iar acum s-a dus de tot. Vezi in service ce raspuns primesti.