| BiancaDRox a întrebat:

Am un Samsung Galaxy Y Pro si recent mi-am reincarcat telefonul cu 5 eurocredit pentru a-mi activa o optiune,dar internetul mi-a consumat tot creditul nestiind ca se va intampla asta. Acum optiunea pe care am avut-o,care inculdea si internet, s-a terminat si vreau sa imi reincarc iar telefonul cu eurocredit.
Telefonul meu e smartphone si daca mi s-a terminat optiunea cu internet ar fi posibil ca atunci cand imi reincarc sa imi consume iar creditul doar pentru internet?

Răspuns Câştigător
| Dur3x a răspuns:

Deci. nu conteaza ce tip de telefon ai (smartphone sau alta platforma). poti reincarca linistita. Internetul pe telefon consuma din eurocredit doar atunci cand il folosesti, iar pe contul tau (cartela ta) nu este activata nici o extraoptiune de trafic de date (Mb). Cel mai bine, este ca, dupa reincarcare, sa-ti activezi imediat o extraoptiune cu trafic de date mobil.

2 răspunsuri:
| cristeasofia a răspuns:

Intrebarea este ambigua. Ti-ai activat optinuea care includea internet ( MB ) inainte de a intra in browser?

| BiancaDRox explică (pentru cristeasofia):

Deci..mai demult mi-am activat o optiune care continea si MB si ieri trebuia sa imi expire.iar eu am vrut sa imi activez alta optiune si mi-am reincarcat telefonul cu 5 eurocredit. Si cum mi-am reincarcat telefonul au inceput sa apara notificari de la Facebook, Twitter si de la jocuri. Iar eu am intrat pe ele pentru a le inchide. E posibil ca atunci cand am intrat pe notificari sa imi fi luat tot creditul?