| JapanPRO a întrebat:

Am un Samsung gt s5260 si in urma cu ceva timp l-am scapat jos si nu s-e mai deschidea (nu mai intra in meniu ..se restarta tot timpul cand ajungea la recunoasterea cartelei). asa ca m-am decis sa il reinstalez softul. Nu am folosit un soft original ci un firmware numit S5260NVKD1. Dupa resoftare logoul clasic de Samsung de pe telefon s-a schimbat in RedBull logo, dar marea problema este semnalul. imi apare tot timpul in coltul stanga sus E-ul de la internet cum ca telefonul ar fi cunectat tot timpul la internet sau cel putin ar incerca sa stabileasca o conexiune, iar semnalul variaza de la 2-3 linii (cateodata full) la 0.

Daca vreti mai multe detalii am sa va ofer mai multe.

ASTEPT PARERILE VOASTRE. MULTUMESC!

6 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Simbolul iti apare si cand te conectezi prin Wi-fi? Nu ar trebui.

| JapanPRO explică (pentru horia2012):

DA imi apare cred ca e ceva de la soft. daca pot dezactiva cumva sau daca aveti vreun soft mai apropiat de cel original dau funda multumesc frumos

| JapanPRO explică:

Da imi apare tot timpul ca si cum as folosi internetul, si mananca din semnal. am cautat codurile de Samsung cum sa dezactivez EEP-ul sau sa il restartez dar nu merge. astept parerile dumneavoastra in continuare sau poate aveti vreun ROM/soft/firmware original pentru acest telefon multumesc

| JapanPRO explică:

Pfffff ..GATA..l-am rupt in doua. i-am scos bateria pe modul download si e dus....acum caut un tutorial ca sa fac un "home made JTAG" poate il repar straight face. Ma poate ajuta cineva?

| JapanPRO explică (pentru horia2012):

L-am rupt in doua. i-am scos bateria pe modul download si e dus....acum caut un tutorial ca sa fac un "home made JTAG" poate il repar