| octav005 a întrebat:

Bună ziua. Am un telefon Sony Ericsson c905 model din 2008. Un model ce îmi place foarte mult. Am fost un fan al acestui brand.

Problema este ca nu recunoaște nici un fel de SIM. Chiar nici un SIM activ ce funcționează pe alt telefon.

Îmi spune un mesaj "introduceti cartela SIM corecta"

Ma gândesc ca telefonul este blocat în rețelele din ROMANIA, sa funcționeze doar în alte tari.

Știe cineva dacă se poate rezolva aceasta problema? Cu un Soft, un cod ceva? Mulțumesc

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Daca nu l-ai folosit anterior in tara probabil ca e codat. Asta se reszolva usor la orice service.

| Yuoia a răspuns:

"Ma gândesc ca telefonul este blocat în rețelele din ROMANIA"
L-ai adus din alta tara? Daca e asa, mergi la un service si se rezolva.

| octav005 explică (pentru Yuoia):

Este cumparat din talcioc.

| Yuoia a răspuns (pentru octav005):

Atunci, mergi la service.