| anonim_4396 a întrebat:

am un telefon Xiaomi redmi 4x... am twrp si oem unlocked, dar asatzi cand am incercat sa schimb sistemul iar(nu e prima oara), am vrut sa pun varianta global, caci o aveam pe cea beta. dupa ce s-a flashuit si am dat reboot. s-a blocat, s-a inchis si nu se mai deschide, iar daca il pun la incarcat in zadar... ce problema ar fi, cat m ar costa reparatia, vreau cat mai multe informatii despre aceasta problema

1 răspuns:
| AleXMihai696 a răspuns:

Din pacate aici avem o problema de "brick", din cauza incercari de a trece pe global a dezechilibrat si stricat sistemul. Din acest punct de vedere nu mai poti face nimic, decat rescrierea intreaga a sistemului.