| ALEXXXL19 a întrebat:

Salut TPU,
Am cumparat pentru telefonul XIAOMI Redmi Note 4 global un ecran cu tot cu rama si o baterie,
eracnu cu rama l-am motat dar bateria nu merge. Daca bag bateria lui originala merge fara nici o problema. Care ar putea fi problema? Am citit pe net ca trebuie sa il tin la incarcat, l-am tinut 4 ore cu cel original 2a, 5v dar nimic, am incercat si altul de 2, 4a cu 5v si unul fast dar nimic, imi licare becul rosu si atat, nu da semne de nimic dar cu a lui originala da, dar vreau sa o schimb ca are 2 ani si plus ca am intepat-o cand am scos-o si nu cred ca e sigura acum. Ce ar putea fi, bateria?
Multumesc

1 răspuns:
| AndreiDesire a răspuns:

Ori A- ai stricat bateria cumva can ai montato sau alte procese efectuate cu ea
Ori B- bateria este un DOA (dead on arrival) adica ai primit o baterie defecta.
Inafara de aceste doua motive nu am nici o idee de ce nu ar merge.