| SrnDeea a întrebat:

Buna Ziua! Astăzi am văzut pe telefon un cost suplimentar in valoare de 60 de euro și nu am idee de unde a apărut deoarece scrie ca este făcut in urma unor servicii! Înainte cu o zi sa observ acest lucru, mi-au venit niște plăti care cică au fost făcute prin intermediul Magazin Google! Eu nu am descărcat și nici nu am cumpărat nimic însă mi-au venit patru astfel de mesaje in care scria ca plata in valoare de 12 euro a fost efectuată cu succes! Ce înseamnă asta? Ce înseamnă magazin google și de unde a apărut aceasta suma uriașă? Poate cineva sa ma ajute?

Răspuns Câştigător
| xXVranceaXx a răspuns:

Magazin Google inseamna Google Play. Tu pratic nu stii daca ti-ai facut un abonament la o aplicatie? Trimite un mesaj la Google Romania in privinta problemelor acestora.
1. "Plata a fost efectuata cu succes", deci ai platit cu un card de debit. Ai grija daca cineva ți-a furat cardul si ți-a folosit cardul, poate un copil, sotul tau.
2. Magazin Google este magazinul de unde iti preiei aplicatii si jocuri, cu plata sau nu.
3. Poate ai ceva de platit per luna, si nu stii tu.
Poti dezactiva aceste plati din Google Play (Magazin Google), le cauti tu si le poti opri. Succes!

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mergi direct in magazinul firmei de telefonie, unde esti abonat si INTERZICE plata acelor costuri suplimentare!
Spune-le ca nu ai comandat nimic si nici nu doresti nici un asemenea produs.

Totodata, pune un cod/parola de acces pe telefonul tau, incat cei din jurul tau sa nu poata umbla cu el!

| Liviu a răspuns:

Il lamuresc eu, poate ai jucat jocuri pe telefon care implica costul, la fel poate ai dat telefonul la cineva si a CUMPARAT de pe google play jocuri etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate nu ai făcut tu achiziție, poate a făcut altcineva achiziție din mgazain play pe abonamentul tău. Sau poate ai făcut tu. Da, se poate face achiziție din magazin play pe factura de la Orange.

| Hellboy96 a răspuns:

Ai putea sa întrebi acolo și din ce cauza se întâmplă asta.