| qAnttiDottp a întrebat:

Bună ziua, cum recuperez niște înregistrări de pe telefon? Cred ca le-am șters când am dat sa curat telefonul, gen, am apăsat pe ștergere fișiere inutile sau nu mai știu, aveam memoria prea mare și am zis sa o optimizez. Aveam niște înregistrari pe el mai vechi de care aveam nevoie acum... Se mai pot recupera?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu se mai recupereaza nimic le ai sters, pa asta e.

Bula
| Bula a răspuns:

Daca inregistrarile s-au facut pe cartela de memorie, atunci se poate incerca recuperarea, astfel:
- se scoate cartela de memorie din telefon si se conecteaza la un calculator /laptop, printr-un cititor de cartele potrivit.
- cu ajutorul unui program de recuperere (de exemplu Recuva) se scaneaza continutul cartelei de memorie
- daca se gasesc fisierele cautate, atunci se salveaza pe calculator si se noteaza locatia (folder-ul) in care a fost gasit (sters) fiecare fisier
- dupa terminarea scanarii, fisierele gasite se copiaza inapoi (de pe calculator pe card-ul de memorie) in locul (folder-ul) in care a fost initial (unde s-a gasit cu Recuva)

| Legion7X a răspuns:

Eu am coș de gunoi dacă sterg ceva din greșeală. Și în galerie unde am poze și în fișierele mele, unde am documente, filme pdf, etc. Intru în fișierele mele, și sunt 3 puncte unde scrie coș de gunoi. Probabil depinde de telefon sau versiune android. Am Samsung a6 plus android 10.

| Iote a răspuns:

Nu garantez, dar incearca cu Recuva. Si bifeaza "toate fisierele".