| N3OX a întrebat:

Buna ziua de curând am achiziționat un telefon AllView A5 Radu și atunci când conectez Castile muzica de aude distorsionat iar vocea de aude mai încet. Țin să menționez că perechea me de casti sunt perfect funcționale (Samsung). Scuzați categoria.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Incearca si cu casti originale.
Numarul de contacte, conectarea firelor, precum si impedanta castilor poate fi diferit de la un model de casca la altul. In caz norocos, se potrivesc la telefon, iar in caz contrar il pot arde.

| Komarov a răspuns:

Allview A5 foloseste Canale diferite audio, adica ma refer la mufa jack de 3.5 MM, modelul respectiv foloseste Mono nu Stereo cu multe dintre telefoane folosesc aceasta transmitere audio. Nu se arde nimic, stai calm/a, ideea e urmatoarea, descarca o aplicatie din Google Play care sa converteasca transmisia audio de pe stereo la mono, motivul pentru care se si aude distorsionat spor! Funda?

| N3OX explică:

Din pacate, niciunul nu a avut dreptate, insa am gasit solutia: am reglat egalizatorul pentru o calitate mai buna, totusi nu perfecta. Va multumesc oricum.