| RaduAsSilver a întrebat:

Buna Ziua!
Deci, am razbit destul 2-3 saptamani, dar deja am inceput sa ma satur putin... Sa va spun povestea.
Acum 3 saptamani, mi-am cumparat un Samsung Galaxy S2 Plus de pe eMag. Toate bune si frumoase,cu doar o singura chestie: Nu ma tine bateria! Si cand zic ca nu ma tine,nu ma refer, o zi, doua... Cum este posibil ca bateria sa ma tina 6-7 ore, chiar daca nu umblu pe el? Nu inteleg. Sa va spun cateva intamplari:
1. Acum 1 saptamana, Luni mai degraba, l-am bagat la ora 14:30 la incarcat, l-am lasat pana la 21:30 la incarcat (7 ore). L-am scos, am vorbit de la 21:35-21:43 la telefon,si l-am pus pe birou, si nu am mai umblat toata seara pe el. Dimineata, la ora 9:15 cand m-am uitat la el, era inchis! Si de ce? Ca nu mai avea baterie...Deci a stat toata noaptea fara sa umblu la el, si s-a terminat bateria.
2. Acum cand postez, l-am scos la 15:20 (acum e 15:45) de la incarcat, si nu am umblat deloc, si mai are 82% baterie.

Cineva mi-a spus ca nu trebuie formatata bateria, deci nu am lasat la formatat. Insa chiar asa? 5-6 ore si iar in priza? Lucrez ca agent vanzari, sunt plecat 8-12 ore de acasa, si vin tot fara baterie.
Ce sa fac? Sa il trimit la eMag la garantie? Sa cumpar alta baterie? Ce pot sa fac?

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Vezi ca sunt aplicatii in idle ce folosesc wi-fi-ul sa se sincronizeze (e-mail, facebook etc.) si iti tine wi-fi-ul pornit fapt ce consuma bateria foarte mult.

| RaduAsSilver explică:

Vreau sa specific: GPS, Wi-Fi, Sincronizare, etc sunt toate oprite! Singura chestie care merge e Sunetul si Date Mobile.