| Marinngg a întrebat:

Buna ziua și Hristos a înviat!
Am și eu nevoie de ajutor cu un sfat, as vrea sa-mi cumpăr un telefon dar nu știu care e mai bun și mai frumos dintre cele 2, mă puteți ajuta cu sfaturi și păreri va rog? Mulțumesc, ofer funda!
Primul telefon: Huawei P10 lite
Al doilea telefon: Huawei P Smart

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Cel ce iti place. Sotia are p10 lite si dupa aproape un an are prestatii excelente.
P smart am vazut unul care o luase razna la putin timp dupa cumparare. Si Huawei inca nu oferea inca rom pentru tarile europene.

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unde a înviat mă ăsta? Mereu învie?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Recomand Huawei P Smart, deoarece are:
- display mai mare (5.2 vs. 5.65)
- Android 8.0 (vs. 7.0)
- procesor mai bunicel (Kirin 658 vs. 659)
- cameră duală (12 MP vs. 13 MP + 2 MP)

| 1231242 a răspuns:

Adevărat a înviat!

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8961&idPhone2=8598

În legătură cu frumusețea, ea stă în ochii privitorului.

Baftă!

| Marinngg explică (pentru 1231242):

Și mie mi se par amândouă frumoase și nu știu ce sa aleg, de aceea am cerut ajutorul și părerile altora. Nu prea mă pricep să mă uit peste acele comparați, nu mă pricep deloc în domeniul telefoanelor. Mă poți ajuta te rog?
Apropo din cate am înțeles sunt modelele și cu 4gb RAM. Eu vorbesc despre cele cu 3gb RAM.

| GamingSiAtat a răspuns:

Adevar a inviat! Huawei P10 lite

| GamingSiAtat a răspuns:

Adevar a inviat! Huawei P Smart

| Curea_Angelica_1976 a răspuns:

Huawei P10 Lite

| Marinngg explică (pentru Curea_Angelica_1976):

Îmi poți spune de ce e mai bun P10 lite te rog?