| FilipJicha a întrebat:

Bună ziua! Voiam să îmi iau un Huawei p30 pro, însă nu mă pricep așa bine și voiam să vă întreb dacă beneficiază de serviciile Google și dacă primește update-uri. Mulțumesc!

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sotia mea are 40 pro. Nu conteaza. Au softuri pentru orice.

| NLS a răspuns:

Da, are servicii Google,
insa ce nu se stie exact inca, e daca va primi update la Android 11.
Cel mai probabil nu, insa e posibil sa primeasca EMUI 11, peste Android 10.
Update-uri de securitate vor mai urma, pentru anul acesta cu siguranta, cu putin noroc - chiar si anul viitor.

P10 Plus a primit in mai 2020 ultimul update de securitate, si in iunie un alt update pentru camera foto, adica dupa 3 ani de la lansare.

| Mario2046 a răspuns:

Da,telefonul beneficiază de serviciile google, și da primește și update-uri, zic asta pentru ca am și eu unul. Iti recomand sunt telefoane foarte bune dar ai grija cu bateria, gen nu îl pune la încărcat când ai 40 la suta il pui când iti da alerta de baterie.

| TUDQREZ a răspuns:

Ca detinator de Huawei P30 PRO de un an pot spune ca da ai absolut tot ce trebuie mai ales Magazin Play si alte aplicatii Google, se updateaza singur cand este o actualizare disponibila, telefonul se incarca foarte repede, deci e genial telefonul oricum chiar il recomand