| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi fac abonament la digi si nu stiu ce tel sa aleg intre Lenovo Vibe S1 Lite, Allview P9 Energy Mini, Allview V2 Viper S,Lenovo K6, Lenovo K6 Note. Daca ati avut vrunul din ele poate ma puteti ajuta

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu-ti recomand telefon de la Digi, preturi mari. Abonamentul e bun, telefonul nu.

| RM94 a răspuns:

Lenovo K6 Note pentru ca are:
- ecranul maxim 5.5"
- cel mai performant procesor (Octa-core 1.4 GHz Cortex-A53)
- camera principala maxima (16MP)
- cea mai performanta camera secundara/frontala (8MP)
- cea mai noua versiune de Bluetooth (v4.2)
- are cei mai multi senzori (5), celelalte au doar 3
- cea mai performanta baterie (4000mAh) care rezista cel mai mult din lista (600 ore in stand-by)
- rezolutia maxima (1080 x 1920 pixels (~401 ppi pixel density)) asta inseamna ca se vad mai bine imaginile si videoclipurile
Este cel mai bun din lista asta si bateria conteaza foarte mult la astfel de telefoane.

| blondutza92 a răspuns (pentru RM94):

Lenovo note k6 si Allview V2 Viper S intre astea a ramas sa aleg happy ma mai gandesc.Eu am avut un Samsung a5 si am fost multumita. Sper ca unul din acestea sa fie mai buna

| RM94 a răspuns (pentru blondutza92):

Oricum sa stii ca Lenovo are performantele putin mai bune, dar bateria rezista de trei ori mai mult fata de Allview. Lenovi tine 600 de ore in stand-by, Allview doar 210. Gandeste-te bine pe care il iei, ca la telefonul meu ma enerveaza fatul ca trebuie sa-i incarc bateria o data la doua zile, si asta cu luminozitatea ecranului data la minim, daca tin luminozitatea la maxim trebuie sa il incarc zilnic.

| Yaloomano a răspuns:

Salut. Eu am Allview P9 și sunt foarte mulțumit de el.
Avantajele sunt:bateria este foarte buna, display-ul este încântător, ca procesor are octa-core și merge foarte bine, iar dezavantaje este ca e cam greu și se strica cam ușor mufa de încărcare de la el. Cam atât. Sper ca te am ajutathappy

| Ene_Ionut_1983 a răspuns:

Iti recomand sa iti iei Allview V2 Viper este un telefon foarte bun.