| Florescu_Nicoleta_1993 a întrebat:

Bunăă! Vreau să îmi schimb telefonul și nu știu ce să aleg. Bugetul este până în 2500 - MAXIM 3000 roni. Prefer să rămân la Samsung. Mă interesează să fie calitativ din punct de vedere al fotografiilor pe care le face și să aibă o memorie cât de cât ok. Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Sau 10T Pro-ul, ca are stabilizare la camera si 5G.

18 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

La banii aceștia iei lejer Note 20 ultra.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Recent mi-am luat a51 dupa ce am avut un s6 edge si sunt multumita de el.

Răspuns utilizator avertizat
| Legion7X a răspuns:

Https://www.emag.ro/......DVHCSKMBM/

108 mp gorilla glass 5 display. 8Gb Ram

| Legion7X a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Da.

| Florescu_Nicoleta_1993 explică (pentru Legion7X):

Și eu m-am gândit la ceva de la ei. Ce spui de ăsta?

https://www.emag.ro/......D0MH42MBM/

| Florescu_Nicoleta_1993 explică (pentru GabiDumitrescu):

La ăsta m-am gândit și eu și probabil rămân pe varianta asta. Mulțumesc pentru ajutor!

| Legion7X a răspuns (pentru Florescu_Nicoleta_1993):

108 mp este bun.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Florescu_Nicoleta_1993):

Ca posesor de Mi 10T Pro pot sa iti mai povestesc una-alta despre el daca vrei, il am de la sfirsitul lui 2020. Pe scurt, camera poate fi incredibila dar si mizerabila, pe timp de noapte in majoritatea scenariilor iesi mai bine cu Google Camera (eu folosesc doua portari de Google Camera diferite, dar si aplicatia telefonului, de multe ori in mod manual, unde poti obtine rezultate incredibile in unele cazuri, mai ales daca experimentezi un pic si cam ai idee cum functioneaza fotografia in mod manual). Aia 108 MP sunt pur marketing, daca il lasi de capul lui face la 25 MP in principiu. Poti face si poze de 108 MP daca insisti, dar nu e nici un mare avantaj, ba chiar pot iesi mai nasoale ca cele de 25. Daca vrei sa mai salvezi ceva bani, ai asta care e o nebunie - https://www.pcgarage.ro/......onyx-gray/ - cam aceeasi baterie, are si el Turbo Charge la 33 W ca 10T Pro-ul, display AMOLED la 120 Hz (desi majoritatea review-urilor lauda LCD-ul de pe 10T Pro ca fiind cam cel mai bun folosit pe un telefon mobil, e totusi LCD si are unele limitari pe care AMOLED-ul nu le are), are camera de 108 MP si asta (bine, nu are stabilizare optica cum are 10T Pro-ul).

| Florescu_Nicoleta_1993 explică (pentru GabiDumitrescu):

Într-un final am luat astăzi Mi 10T Pro-ul (și la recomandările insistente ale altcuiva) și sunt oarecum mulțumită de achiziție momentan. Spun oarecum pentru că într-adevăr mă așteptam la ceva mai mult de la cameră și cum ai spus și tu pozele pot ieși de la excelente la mizerabile. În rest totul e în regulă, aștept să-l descopăr mai mult pentru că momentan nu pot să zic mai multe în afară de faptul că e superbă culoarea (l-am achiziționat în varianta gri) și că mă așteptam la includerea unor căști în pachet, dar nu ar fi asta o problemă, compensează cumva husa. Mai pot spune și că nu mă așteptam să dau 80 lei pe folie, mai ales că am luat de silicon, dar decât să-l sparg, e perfect așa. laughing)

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Florescu_Nicoleta_1993):

Cum e gri-ul? Al meu e cosmic blac si mie imi pare gri deja. :D Ma gindesc ca gri-ul e de fapt un alb mai spalacit. :)
P.S. Daca e lumina buna, fa pozele pe automat. Daca vrei portret cu bokeh, mai bine faci pe manual. Secretul la manual e sa faci pe cit posibil cu ISO 50 si sa te joci cu timpul de expunere - de pe la 1/30 in sus nu ar trebui sa iasa miscate sub nici o forma.
P.S. 2 NU FOLIE! Vine cu folie tratata antibacterian pe el deja! Daca folosesti carcasa/husa aia din cutie, cand il scapi pe jos si aterizeaza cu fata in jos, ecranul oricum nu atinge. Ca idee - https://www.youtube.com/watch?v=8zkiXhoaUtE + https://www.youtube.com/watch?v=LTM1AobaQjI
Eu pe al meu l-am tavalit prin zapada si m-a ciuciulit o torentiala cu el in borseta in care mi-a cam mustit oleaca apa... nici o problema.
Ca si casti, vezi ca merge de minune cu ceva Bluetooth, dar vezi sa nu iei pocnitori - sa aiba musai aptX! Altfel, iesirea audio pe USB-C sau prin adaptorul inclus - din fericire - in pachet e foarte ok. Am iesit din el pe casti USB-C de ~200 de dolari (Creative SXFI Trio), jack de vreo 250-300 (Sennheiser GSP 500), si pe cel putin vreo 4 Bluetooth (vreo trei-patru de la UGREEN, Creative Outlier Air V2, omthing AirFree, in curand perechea Apollo Air si Air+ de la Tronsmart), si pe boxe Bluetooth (Genesis 300BT ARGB). In toate cazurile, jos palaria.
Finally - de unde l-ai luat? Nu mai e oferta cu smart band bonus? Vezi ca ar trebui sa ai garantie 6 luni de inlocuire a ecranului. Nu stiu cum functioneaza, ca eu il am de vreo 7 luni si nu am reusit sa il sparg, deci...;)

| Florescu_Nicoleta_1993 explică (pentru GabiDumitrescu):

Gri-ul este foarte, foarte ok. Ca să îți faci o idee, în magazin era afișată varianta pe gri și nici n-am vrut să mai văd negrul, deci dragoste la prima vedere? E mai mult un argintiu pentru că se observă reflexele alb-albăstrui. De luat l-am luat din Altex, Altexul din Suceava de lângă Carrefour (știu că diferă produsele din magazine în funcție de locație), unde am avut norocul să îl găsesc cu 2000, față de Flanco și restul, unde sub 2400 lei nu am văzut. Și, apropo, mulțumesc enoorm pentru sfaturi pentru că habar nu aveam despre folie și mă ajută mult mențiunile despre imagine & căști?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Florescu_Nicoleta_1993):

Daca ajungi pe la Iashington, te rezolv eu de niste casti. Macar iti dau ocazia sa faci auditie la vreo 4-5 diferite.winking

| Florescu_Nicoleta_1993 explică (pentru GabiDumitrescu):

Nu cred că în viitorul foarte apropiat, dar apreciez intenția, deși Iashingtonul nu sună rău deloc?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Florescu_Nicoleta_1993):

E doar vreo 18 RON trenul ala cel mai ieftin... happy

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Legion7X):

Sau 10T Pro-ul, ca are stabilizare la camera si 5G.

| Hurin a răspuns:

Nokia 1110, rupe tot ala rolling on the floor

| Mario2046 a răspuns:

Recomand ceva din gama "S"
Cred ca ai găsi un s10 plus la acel preț.