| bebe196 a întrebat:

Buns TPU am si eu o intrebare despre un telefon:
Am un LG T385 si l-am scapat in apa... telefonul merge dar cateodata nu are semnal si nu stiu ce poate sa aiba... cineva care se pricepe poate ma ajuta si pe mine cu un raspuns?
Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Nu stiu daca dispui de scule pentru a desface telefonul fara sa-l strici mai rau dar odata cazut in apa pe unele contacte se depun un fel de oxizi/calcar/mizerii si acestea pot fi indepartate cu apa distilata sau daca e posibil cu alcool. Poate fi un contact de la SIM.Scoate Sim-ul curata-l cu o carpa uscata si incearca din nou.

Recomand un service specializat!

| stlucian a răspuns (pentru stlucian):

P.S.
O curatire daca numai asta e necesar nu costa mai mult de 50 lei

| bebe196 explică:

Nu e de la cartela sim ca am alt telefon momentan numai ca as vrea sa il repar si pe acesta dar habar nu am ce are, de desfacut l-am desfacut si e ca nou inauntru nu stiu ce as putea sa ii fac