| RecKinul a întrebat:

Mi-am cumparat un telefon de la cineva si cand am ajuns acasa (un pic mai departe de oraș) am constatat ca in camera la mine nu am semnal pe Vodafon cum aveam pe cel vechi. Telefonul este un Lenovo A328. Doresc sa stiu de la cineva care se pricepe la telefoane daca se poate face ceva in service ca să i se îmbunatățească recepția.

4 răspunsuri:
| UDM a răspuns:

Salut, incearca in setarile telefonului la rubrica: mai multe retele; retele mobile; mod retea si selecteaza numai GSM.

| RecKinul explică (pentru UDM):

Te procepi sau doar dai cu părerea așa? Am Android 4.4.2., am incercat toate setarile posobile. Daca este o problema tehnica te procepi?

| UDM a răspuns (pentru RecKinul):

Nu sunt expert.am un Samsung s5, in reteaua Vodafone si in momentul in care doresc sa intru pe date mobile, merg in setarile telefonului la sectiunea:mai multe retele, apoi retele mobile, apoi mod retea, la care bifez rubrca LTE/WCDMA/GSM. dupa aceasta setare, semnalul telefonului meu, scade precum zici tu (2 liniute, chiar 1, sau deloc) atata timp cat folosesc datele mobile. daca inchid datele mobile, semnalul ramane la 2 liniute. daca revin in setari si bifez rubrica NUMAI GSM, semnalul telefonului revine la '' FULL''

| RecKinul explică (pentru UDM):

Problema este ca resesc sa am semnal in casa doar pe Digi. Pe Vodafone am semnal doar afara. Cu alte telefoane am semnal si in casa. Am verificat.