| ASDFGHJKLOIUYTREDSDV a întrebat:

Călătoresc în Anglia pentru câteva săptămâni. Dacă nu îmi activez nicio opțiune în plus, cei de acasă mă pot suna pe același număr folosind minute internaționale? De asemenea, eu pot suna acasă cu aceleași minute internaționale? Care e cea mai ieftină variantă, fără să îmi schimb numărul? Menționez că am cartelă PrePay la Orange.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Trebuie sa iti activezi roamingul si sa urci niste credit (nu optiuni, credit)

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Speram sa iti ofere informatii suplimentare despre situatie raspunsul nostru din dectiunea de asistenta, de aici https://www.orange.ro/......din_src/1.
Asadar, daca vrei sa folosesti telefonul in afara tarii, va trebui sa activezi serviciul roaming si sa activezi o optiune dedicata acestui serviciu.
De asemenea, persoanele aflate in tara vor folosi din resursele in retea pentru a te apela, nu de resursele destinate apelurilor internationale.
Optiunile de roaming pe care le poti activa pentru cartela ta PrePay pot fi gasite aici https://www.orange.ro/roaming/prepay/voce-si-sms/index.html.
O seara buna,
Orange helper

| Dyony01 a răspuns:

Vazanta placuta! Raspunsul ti l-a dat suntserios. Eu pot sa vin cu o intrebare? Iti trebuie pasaport/viza pentru a pleca in Anglia? :* :* Sau e permisa libera circulatie? :*

| CuriousStuff a răspuns (pentru Dyony01):

Inca nu iti trebuie pentru ca inca nu a iesit oficial din UE.