| Burdetiu a întrebat:

Cand caut retele wifi imi gaseste retea ascunsa iar cand dau pe ia trebuie sa scriu ceva, dar nu stiu ce, poate voi stiti.Dau funda celui care ma ajuta

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Nu exista retele wi-fi ascunse. Toate retele care pot fi receptionate in zona ta, dispozitivul le afiseaza. Numai ca ele sunt parolate, iar pentru a avea acces la ele iti trebuie parola.

| Burdetiu explică (pentru horia2012):

La numele retelei scrie asa (Retea ascunsa) si am semnal la retea

| horia2012 a răspuns (pentru Burdetiu):

Da. E numele retelei. Poate sa-si puna orice nume vrea. Ai semnal, dar tot iti trebuie parola.

Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
| SabinaRsT a răspuns:

Reteaua respectiva este securizata si pentru a o accesa iti trebuie parola.

| bumtzbumtz a răspuns:

Iti trebuie o parola ma pentru acea retea ca este securizata.

| ionikuu a răspuns:

Pai trebuie sa scrii parola acelei retele WIFI; Dar, intr-adevar, unele au, iar altele nu au... Acele retele pe care tu le cauti apartin cuiva (unei persoane). Unii oameni isi pun parola (TOCMAI PENTRU CA ALTII SA NU FOLOSEASCA RETELELE LOR), iar altii nu-si pun. Sper ca ti-am fost de ajutor...