| Lola05 a întrebat:

Când ești în roaming în Orange, plecat din țară (nu contează unde, dar în afara UE), mesajele pe care le primești se taxează? Pe site la ei scrie tariful pentru minut apelat, minut primit, mesaj trimis și cam atât. Așadar mesajele primite nu se taxează deloc pentru tine cel care le primești?

Răspuns Câştigător
| Bobby711 a răspuns:

Pai nu se taxeaza daca primesti tu mesajul. E taxata doar persoana care trimite acel mesaj

2 răspunsuri:
| Lola05 explică (pentru Bobby711):

Știind că apelul primit îl plătești, mă gândeam că poate așa e și la mesaje. Merci de răspuns! happy

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Pentru mesajele primite in roaming nu esti tarifat.

O zi buna,
Orange Helper