| Bionicle a întrebat:

Care este diferenta dintre minute nationale si internationale?

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E asa de greu de priceput din numele lor? cu unele vb in tara cu altele in alte tari

| K0sti a răspuns:

Niciuna!
1 minut=60 secunde

| dannyel86 a răspuns:

Atentie! Minutele nationale, pe langa faptul ca sunt interne, exclud minutele in reteaua ta. In plus, minutele internationale pe mobil sunt disponibile in anumite tari, cu anumite prefixe, de aceea e bine sa urmaresti lista statelor in care se poate suna si lista cu prefixe excluse de pe site-ul operatorului de telefonie mobila. Am un var in Marea Britanie pe care il pot suna pe mobil, dar am si un unchi in acelasi stat, care are alt prefix de mobil si nu poate fi sunat decat prin consumarea creditului, nu din minutele internationale.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Incearca sa si gandesti in loc sa postezi intrebari tampite.
Daca erai copil as fi inteles.

| Dintrebare a răspuns:

Cele nationale le poti folosi ca sa suni in orice retea nationala de telefonie. Iar cele internationale le folosesti ca sa suni in afara tarii

| nlko a răspuns:

National -in tara
International - in mai multe...

| Andreea555012 a răspuns:

Cu minutele nationale vorbesti cu prietenii din tara. Cu minutele internationale vorbesti cu prietenii care se afla in alte tari.
Sper ca te-am ajutat.

| AdrianPanaintescu a răspuns:

Minutele naționale sunt limitate de granițele țării existente serviciului GSM iar cel internaționale nu au aceasta limită, prin urmare si mai costisitoare.

| ecstassy a răspuns:

Cu alea nationale vorbesti doar in tara si cu alea internationale vorbesti in strainatate

| Heloooo366 a răspuns:

Minute nationale - in tara
minute internationale- in alta tara

| CristinaGeorgi a răspuns:

Minute naționale= vb cu prieteni tai din țară, iar
Minute internaționale= vb cu prietenii din alta țară