| TheDarkQeen13 a întrebat:

Care este mai bun si de ce? iphone 5 sau Samsung galaxy s 4? ce are unul si nu are altul si invers... va rog...

5 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Pai :

Samsung galaxy s 4

Memory Card slot microSD, up to 64 GB
Internal 16/32/64 GB storage, 2 GB RAM

Camera Primary 13 MP, 4128 x 3096 pixels, autofocus, LED flash, check quality
Features Dual Shot, Simultaneous HD video and image recording, geo-tagging, touch focus, face and smile detection, image stabilization, HDR
Video Yes, 1080p@30fps, dual-video rec., check quality
Secondary Yes, 2 MP, 1080p@30fps, dual video call

fata de

iphone 5

Memory Card slot No
Internal 16/32/64 GB storage, 1 GB RAM DDR2

Camera Primary 8 MP, 3264x2448 pixels, autofocus, LED flash, check quality
Features 1/3.2'' sensor size, 1.4 µm pixel size, simultaneous HD video and image recording, touch focus, geo-tagging, face detection, panorama, HDR photo
Video Yes, 1080p@30fps, video stabilization, check quality
Secondary Yes, 1.2 MP, 720p@30fps, face detection, FaceTime over Wi-Fi or Cellular

Astea ar fi principalele dar vezi si tu aici:

http://www.gsmarena.com/samsung_i9500_galaxy_s4-5125.php

http://www.gsmarena.com/apple_iphone_5-4910.php

| bineproportionat a răspuns:

Salut, eu iti recomand cu toata increderea iphone 5 e cel mai bun! Il am de 1 an, nici o problema cu el, nu se blocheaza, nu are intarzieri, spre deosebire de paleta de tenis, care degeaba e mare ca tot prostu scolii e!
http://bit.ly/1aGxzw2

| TheDarkQeen13 explică (pentru bineproportionat):

Am auzit ca nu pot sa schimb cartela din spate si daca pica pe joc se sparge pentru ca ii sensibiu ii adevarat?

| mijlsach a răspuns:

Nu are rost sa iau si sa copii (cum fac multi)toate detaliile care le are iti spun ca s4-ul e putin mai slabut ca ip5 dar nu sunt diferente exagerat de mari...s4 are camera mai mare si rezolutia binenteles mai mare in timp ce are si slot de card.ip5 are rezolutia un pic mai mica nu are slot card...si merg toate aplicatiile super bine iar durata de viata este mult mai mare a celui din urma