| anonim_4396 a întrebat:

Care telefon e mai bun dintre Samsung Galaxy A7 (2017) si Samsung Galaxy A9 (2016)? Ma intereseaza in special bateria, camera foto, atat cea frontala cat si cea din spate (Ca si calitate) si sa aiba o viteza ok, sa nu se blocheze sau ceva. Daca aveti o recomandare mai buna, ascult, dar sa tina tot de Samsung.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am gasit pe internet comparatia telefoanelor, iar Samgung Galaxy A9 are bateria mai mare. Ca si camera mai buna cea de fata este la A7, care are 16 MP ca pe fata, celalalt avand-o la jumatate (8 MP), iar cea de spate de doar 13. Eu, sincer, am vazut cum eeste un telefon cu camerele ca la A si chiar mi se par ok. Acuma vine decizia ta. LA restul caracteristicilor sunt cam la fel. Tu decizi ce vrei: camera mai buna (A7) sau bateria mai buna (A9). Oricum, ambele telefoane sunt bune si nu cred ca te-ar dezamagi niciunul.

15 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da? Ia citeste mai jos parerile. Incercam si noi sa ne dam inteligenti, pacat ca nu avem cu ce.
Si pentru cunostintele tale, am urmarit diverse video-uri cu comparatia celor 2 telefoane si mi se par relativ la fel, de aia am si intrebat. Nu cred ca am intrebat intre un S3 si un S7 asa ca comentariul tau e complet nul.

| tibistf a răspuns (pentru Adry05):

S7 e peste a7 si a9. asa ca stai linistit si nu te mai da inteligent

| anonim_4396 explică (pentru tibistf):

Ea nu se referea la S7, ci la opinia primului utilizator ca telefonul trebuie sa fie mai nou ca sa fie mai bun. Si apropo, oricat de sigilat ar fi, nu recomand cumpararea unui telefon de pe un site care nu este oficial. Poate fi fake, poate nu o fi, insa este riscant.

| Adry05 a răspuns (pentru tibistf):

Nici n-ai inteles ce si cu cine vorbeam, asa ca iti zic eu tie sa nu te mai inteligent ca te-ai bagat unde nici n-ai fost intrebat. happy Nici macar nu ti-am raspuns tie, nu vad de ce te bagi aiurea in discutie.

| tibistf a răspuns (pentru anonim_4396):

E sigilat. iti arata factura. il desfaci fata in fata si vezi daca e fake sau nu.

| anonim_4396 explică (pentru tibistf):

Ma rog, fiecare cum crede.

| Adry05 a răspuns:

Bine, ramai acolo in `superioritatea` ta si lasa-ne pe noi astia nedemni de un `cadou` ca tine. laughing))

| Adry05 a răspuns:

In primul rand sunt fata, prostanacule. laughing) Ce baiat crezi ca ar avea un trandafir in poza de profil? In al 2-lea rand n-au cum sa ma afecteze niste comentarii date de un frustrat.
Am intrat ieri pe pagina ta si am vazut ca toate raspunsurile tale au in comun aceeasi frustrare iesita prin toti porii. N-am ce sa ma cobor la nivelul tau laughing PRobabil esti ceva copil de 12 ani pentru care n-are mami suficienta atentie si cauta bagare in seama pe aici.

| Salontanul a răspuns (pentru Adry05):

Nu te chinui! Este un utilizator avertizat. Astia au ceva probleme cu PC...hee hee

| Adry05 a răspuns (pentru Salontanul):

Ar merita oricum sa-i inchida si contul, oricum n-aduce nimic bun site-ului, toate raspunsurile lui sunt exact la fel. laughing E ceva mucos fara ocupatie si fara viata sociala care tine sa ne arate noua cat e de ratat.

| Adry05 a răspuns:

Mama, asa buna replica asta. laughing De unde ai luat-o? De pe punga de pufuleti? Hai ca esti deja plictisitor si nedorit pe aici, eu zic sa pleci cat inca nu devii si mai penibil.

| Adry05 a răspuns:

Nu eu sunt aia cu replicile sterse si avertizata. laughing Continua sa-ti expui frustrarile pe aici ca o sa ramai fara cont.
Singurul copil de 12 ani de aici esi tu, ai o atitudine de mucos prost si rasfatat obsedat dupa atentie, altfel n-ai face in halul asta ca s-o obtii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E mai bun A9, eu pe el as merge.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si tu la capacitatea de intelgere ultimul. Ti-am mai spus ca sunt fata, dar stii cum e, de unde e nu cere nimeni. Cam asa e si in cazul tau. Macar de te-ar duce capul sa-ti dai seama cat de in plus esti pe aici. Mai pleaca odata ca te-ai facut destul de ras la cat esti de prost.

| tibistf a răspuns:

S7 edge gasesti pe olx sigilat la 1800 ron. cu tot cu garantie 2ani